Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időre viszitek le a...

Mennyi időre viszitek le a kutyátokat sétálni ilyen időben? Főként panelban lakókhoz szól a kérdésem.

Figyelt kérdés
Nyár végén kaptam egy kutyust, amíg jó volt az idő, szívesen vittem le sétálni, most viszont, hogy hideg van, és esik az eső, alig van kedvem kimozdulni itthonról, hidegben csak iskolába megyek, máshova nem igazán. Ti mennyi időre szoktátok ilyenkor levinni sétálni a kutyátokat?
2011. okt. 7. 19:21
1 2
 11/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
69%

Kedves 21.27-es Válaszoló!


Ezt kérdezted: "kinek van ideje 2-3 órát sétálni a kutyával". A válasz: NEKED :)))...hiszen írtad, hogy reggel 30 perc-1 óra, este fél 7-től fél 9-ig vagytok lent :D Ez szerintem elég egy lakásban tartott kutyának, ha aktívan és minőségileg történik a séta, játék, foglalkozás.

Nekem most sok időm van, melókeresés, stb. Belefér a délelőtti 1 órás, és a délutáni/esti 2-3 órás séta is, de tuti, hogy kutyám örült a mai pihinek, és a két eü-i sétának, hogy végre ki tudta pihenni az elmúlt napok fáradalmait :D

Előző kistestű kutyussal panelban éltünk bő fél évet. 14 éves volt, de imádta a hosszú sétákat, túrákat, játékokat. Ha sok időm volt, akkor reggel egy bő óra szaglászós séta volt, délután bő 2 óra séta játékkal, bandázással, úszással, és este kb. 30 perc eü-i séta. Ha egyetemen voltam reggeltől estig, akkor korán keltem, és minimum 45 perc séta, este azonnal egy órás séta, és lefekvés előtt még egy 10 perc...Ha vizsgaidőszak volt, akkor sokszor csak napi max. 3-szor 30 perc jutott neki. A kutya alkalmazkodik a gazdi életritmusához, ha jó köztük a kapcsolat.

Ezért van az, hogy ha pár napig mindennap órákat vagyunk távol itthonról, akkor végig talpon van a kutyám, de ha pár napig a panelban vagyunk, akkor beéri 3-szor 30 perccel, vagy még kevesebbel...a múltkor 15 órát volt egyhuzamban a lakásban, aludt...úgy kellett lekérlelni, hogy menjen már pisilni...szerintem 18-20 órát is képes lenne lakásba zárva tölteni pisilés nélkül, és anélkül, hogy szólna...de ez nagyon rosszat tenne neki hosszú távon, természetes, hogy 8-10 óránként leviszem.

Itt a kertesben is el van egész éjjel, de reggel fele már nyöszörög, hogy engedjem ki terepszemlére a kertbe :D Úgy két hete alszik bent éjjel, előtte kint aludt hónapokig...most úgy döntött, hogy bent akar aludni...rajtam nem múlik :)

2011. okt. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

köszi h kiszámoltad:-)

amugy így esőben max 1,5 óra összesen amit kint vagyunk velük.+1 pisikör.

mondjuk itthon szotunk labdázni z előszobában van zoknit tépni.

tavasszal, nyáron ősz elején nincs gondom, de bevallom én esőben aztán nem sétálok velük sehova. a kisebbik amugy is már 10 perc után vacog.

2011. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha nagyon szakad, és fázós kistestű kutyáid vannak, akkor nem is kell velük órákat ázni az utcán, ez természetes :)
2011. okt. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én jól kicse*szetem a kutyámmal. Kb három nappal ezelőtt még elég jó idő volt (24-25 fok) és 3/8-adossal lenyírtam a szőrét. (hosszúszőrű fajta). Azt hittem még egy darabig tart majd a jó idő, erre it vannak a max 10 fokok és szerencsétlen úgy remeg, mint a nyárfalevél. Pulcsija meg nincsen. Úgyhogy most pulcsivarrás van. :-)

Szóval (a fent említett) kistestű kutyusommal max 10-15 perc a séta ilyen hideg időben, mert szegényem nem nagyon bírja a hideget.


A nagytestű kutyám szintén elég fázós, de csak az esőt utálja, a havat nagyon szereti, úgyhogy amíg esős idő van, kb 30 perc a séta, ha van hó, akkor meg kb 45-60 perc.


Naponta kétszer sétálnak, reggel 7-8 körül (attól függ, ki mikor kel, ki mikor tudja vinni őket sétálni). Este pedig 17-18 órakor van a séta. Az esti séta szokott a hosszabb lenni.


Mikor itt van a hideg idő, a kutyáim ugyanúgy akarnak sétálni menni, csak mikor kinyílik az ajtó és megérzik milyen rossz idő van, na akkor már egyiknek sincs kedve. :D


Jah valaki kérdezte, hogy hogyan van ilyen sok idő a kutyára. Én itthon dolgozom, szóval saját időbeosztás szerint dolgozom. Persze az elmaradt időt is be kell pótolni, van mikor éjjel 1-2 körül fekszem le aludni. :-)

2011. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ez nem kedv kérdése :) A kutya "rossz" időben is ugyanúgy igényli a sétát, mozgást, mint máskor. Aki ezt nem akarja, vagy nem tudja biztosítani, az ne tartson kutyát, ennyi.
2011. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha esik az eső,akkor egy gyors pisi,kaki és megyünk is be. Ha nem esik,csak szar idő van,akkor reggel min. 20 perc,délután ha hazaérünk megint 20 perc.Délután még kivisszük egy gyors pisire és utána este fél 9 körül egy nagyobb séta. De amúgy az én kutyám nagyon kényes,ha esik az eső,akkor le sem akarja tenni a lábát,legszivesebben repülne.
2011. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én is panan lakok , és egy havanese kutyusom van , de nem rablom el előle az időt .Ugyanis amikor megkaptam ,akkor megfogadtam hogy mindig leviszem sétálni.

Így is van .De ha tényleg elég hideg van ,akkor nem is akar lemenni :)

2011. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az enyém hidegben, esőben főleg nem is szeret sétálni. Még akkor se ha van kabátka rajta. Lemegyünk, mászkálunk kicsit, 5 perc alatt elvégzi a dolgát és már húz is felfele.
2011. nov. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az én kutyám amikor kilépünk a házból és meglátja hogy esik az eső már menne is vissza szó szerint húzom magam után a kutyát (15kiló) :D olyankor nem is hajlandó WC-ni se régebben haza jöttem vele de most már tudja hogy ha nem csinál semmit addig ázik úgyhogy gyorsan elvégzi a dolgát és már húz is haza. A havat imádja rohan, forog benne. De ha nagyon hideg van akkor csak fél órát vagyok lent vele mert addig hempereg még tiszta víz lesz a bundája. Hiába van hideg napi 4x mindig lent van.
2012. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!