Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a vizsla...

Hogyan tanítsam meg a vizsla kuytámat, hogy ne ugráljon és hapajon?

Figyelt kérdés
4 hónapos vizsla kuytám van eddig minden próbálkozásom ellenére ugrál és harap. Egyébként ha nem vagyunk itthon kennelbe tartjuk, hogy ki ne lopják de amúgy kinn van. Próbálkoztam a harapás ellen h az orrára csapok de szinte olyan mintha fel se fogná mi van.Az ugrálásra azt hallottam h jó módszer ha finoman a hátsó lábára taposunk de arra meg tényeg egyátalán nem reagál ugyanúgy ugrál tovább. Nagyon el vagyok keseredve úgy érzem minden próbálkozásom hiábavaló. Egyébként fegyelmezett, jó vadászó szülőktól való, ezért nem értjük, hogy vele mi lehet a baj. :S
2011. okt. 8. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. okt. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki kellene mozgatni azt a kutyát normálisan mielőtt bármilyen büntetéssel próbálkozol. Ha annyi a mozgáslehetősége, hogy néha kiengeditek jó, hogy ugrál. Séta, séta, és még több séta.
2011. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs vele baj!! A szomszédomnak is kb. 4-5 hónapos kis vizslája van. Amikor a mezőn sétálok a kutyusommal, gyakran találkozunk. Ők is, mint mi, nagyokat sétálnak. Másfél-két órákat. A kutyus ha meglát ugrál rám és harap, mert örül :) Minden kis vizsla ilyen, kifogja nőni:)

Egyébként mennyit foglalkozol vele?

2011. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

vizslám van tapasztalatból beszélek!

nem foglya ki nőni!

szoktasd le róla az segít ha először rá üvöltesz és utána pofon

meg foglya érteni az én vizslám 6 éves mindig ez csináltam vele és rá jött most ha haza érek akkor hozza a játékát és csóválja a farkát!

2011. okt. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Egyébként sokat foglalkozok vele én is meg a család is. Csak akkor van egyedül ha suliba vagyunk, de egyébként mindig velünk van, mindenhova jön utánunk, tanítgatjuk is erre-arra már amennyire ennyi idős korban lehet. Sétálni még nem vittük ki az útra, mert még csak a 3. oltását fogja kapni a jövő héten, csak a kertbe szoktuk pórázon vnni h szaglásszon.
2011. okt. 8. 17:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem fogja a kutya 3 nap alatt megtanulni azt, hogy mit ne csináljon. A kisgyereknek is évekig mondogatni kell akár a kézmosást, vagy a lábtörlő használatát. Kitartóan tiltsd le az ugrálásról, harapásról.

Itt találsz sok megfelelő javaslatot. A fontos, hogy ne próbálgass egyik nap egy félét, másik nap más félét. Amit elkezdesz, azt csináld kitartóan.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=ugr%E1l+a+ku..

2011. okt. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!