Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan csúnya némelyik...

Miért olyan csúnya némelyik bolognese kutyusnak a szeme alatt? Mi az a barnás folt, és hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A fehér kutyáknak a szeme alatt a csipától/könnytől és a szájuk környékén a nyáltól és a kajától bebarnásodik a szőr. Nem szép látvány, de ez van.


2 dolgot hallottam eddig a tisztítására:

Az egyik a borvíz (patikában lehet kapni), ezzel kell mosogatni az elszineződött területet naponta vagy naponta 2x.

A másik pedig a BEAPHAR könnykõoldó (50 ml Speciálisan kifejlesztett ápolószer a szõrön keletkezett elszínezõdések eltüntetésére - Fressnapfban lehet kapni).


Nem mindienkinek szoktak beválni, de ki kell próbálni.

De az a legjobb, ha megkérdezed a kutyád tenyésztőjét, hogy neki mi vált be.

2009. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
nekünk egyik sem vált kidobott pénz,francia bulldogunk van,és neki is karikás a szeme.
2009. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Mi is vettünk egy kutyakozmetikában könnyfolt eltávolítót, bicolor beaglenk van.

Próbáltuk a kamilla teát is, de egyik sem használt.

Egyszer nagyon koszosan jöttünk haza a sétából, és alaposan megfürdettük, gyönyörűen eltűnt, azóta a csipát száraz pamaccsal leszedem, és fürdés időnél a pici maradék karika is lejön.

2009. ápr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bichonok "könnyező" kutyák, mindegyiküknek folyamatosan könnyezik a szeme és a szeme alatt megszárad, ha nem kezelik naponta. Pár nap alatt is ki tud alakulni a barna folt, amit utólag nehéz eltávolítani, leginkább már csak ollóval lehet.
2009. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Hát azért ez nem igaz amit mondtál, nem minden bichon könnyezik. Ismerek egy jó párat (szoktam járni havanese találkozóra), és azt vettem észre, nem bántásképp mondom, hogy azok könnyfolyósak, akik nem tenyésztőtől, hanem szaporítótól vannak véve (persze ezeknek egyéb hibájuk is van, görbe lábúak, szőrük szinte nulla stb). Egy igényes tenyésztő nem fog könnyfolyós kutyát továbbtenyészteni. Nekem 2 havanesem van tenyésztőtől és csak egy pici megszáradt csipa van reggel a szemük alatt amit könnyen le lehet szedni, de egyiknek sem folyik a szeme.
2009. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a véleményeket...még nincs kutyusom,de a közeljövőben tervezem,és szeretnék jó előre mindent tudni:)

köszi szépen mindenkinek:)

2009. ápr. 30. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!