Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agarasok! Az agarak jól...

Agarasok! Az agarak jól kijönnek más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Mármint mennyire dominánsak a többi kutyával szemben? Azt tudom, hogy falkában vadásztak velük, tehát elméletben jól kéne tűrniük a többi kutyát, de tényleg így van?
2011. okt. 8. 22:29
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:
67%
Falkán belül ilyen nincs.
2011. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Falkában, ha beáll a sorrend úgy ahogy Akiteki mondja, nincs ilyen. Akkor lehetnek búnyók, ha azonos neműek (főleg ivaros kanok) vannak együtt, de az agár (magyar agár), eleve nem domináns típus, eléggé arisztokraták és nem ereszkednek le a többi kutyához olyan könnyen. :-)

Viszont egy biztos, vigyázni kell velük. Sokan azt hiszik, hogy az agár egy törékeny valami, de nem szabad elfelejteni, hogy kőkemény vadászkutya, ráadásul nem az, amelyik visszahozza farokcsóválva a lelőtt vadat, hanem ami megfogja. Gyakorlatilag fegyver. És egy agár komoly, nagy termetű kutyákat is csúnyán helyben tud hagyni, mert ösztönösen tudja hova kell harapni, ráadásul a fogaival ahogy tép, komoly sérülést okoz.

2011. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Akiteki ***** válasza:
Nem volt még két agár kanom. Kedves előttem szóló: Neked van tapasztalatod ebben? Hogyan viselkednek egymással? És más kanokkal? Mondjuk kevésbé a magyar agár, inkább a whippet érdekel, de ha nincs más... :)) A husky kanjaim olyanok egymással, mint két óvodás testvér. Az agár kanok is így összenőnek egymással?
2011. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nálam van Whippet kan, Komondor-Agár keverék kan, és egy golyótlan Magyar Agár. A fiúk eléggé uralkodnak rajta, a Whippet időnként dugni akarja, a Kom-ár meg a torkát fogja félig játszásiból, de nem bántja.

Amúgy az agár egy bújós cicakutya. :D Nincs velük gond amúgy, szépen eljátszanak, meg rohangálnak az udvaron.

2011. okt. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki: nincs két agaram. 1 van, az is szuka és még fiatal. Egy ivartalanított kan kamasz komondor mellé vettem. Nem mertem kan kutyát venni, mert a komondor még így ivartalanítva is domináns típus és nem akartam verekedést, mert egy komondor mellett nagyon kevés kutya rúgna labdába, ha kenyértörésre kerül a sor.


Viszont láttam együtt sok agarat (20-25 felnőtt és 3 alom kölyök). Semmi gond nem volt, a kutyák tiszteletben tartják egymást és kisebb dominancia viták biztos vannak, de kanok/szukák/kölykök vegyesen jól elvoltak.

2011. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Atyaég! 20-25 felnőtt!! Ezeket már sorszámozni kell, mert ennyi nevet megjegyezni sem lehet. :))))

Köszi a választ. Egyelőre nem tervezek két kant, ha egy lesz is, inkább az a dilemmám, a husky kanok hogy fogadják be.

2011. okt. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő ismerte mindegyiket névről. :-P
2011. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én magyarom az egy nagy kivétel: emberrel, kutyával, macskával barátságos, néha talán túlságosan is. Egyáltalán nem tartózkodó kutya
2018. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!