Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lehet koplaltatni a...

Meddig lehet koplaltatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Nevelési cél miatt szükséges koplaltatnom a kutyát, mert az utcán neki akar rongyolni a kiugató kutyáknak. A macskakiugrást sikerült kezelni, olyankor leültetem, a macska meg elmegy. De a kiugatóknak szeret visszadumálni s erről szeretném leszoktatni úgy, hogy jutikajával elvonom a figyelmét, de ehhez nagyon éhesnek kell lennie. Hány nap az amit még minden különösebb cécó nélkül átvészel? Eddig csak 1 nap volt amíg nem evett, de ennél tovább kell, s ha utána 1 napot eszik, megint nem kapna, csak séta közben. Hiába tanítható labdával házon belül mindenre, utcán érdekesebb a dominánskodó másik kankutya, hiába van kerítés mögött.
2011. okt. 9. 01:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem fogja érteni, hogy miért nem kap enni. A kutya nem érti az összefüggéseket, neki az "itt és most" van. Tehát, ha hülyeséget csinál, akkor ott és azonnal kell a nemtetszésedet jelezni felé. Pl pozitív, magabiztos energiával - mondaná Caesar Millan.
2011. okt. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
75%

NEm büntetésként akarja alkalmazni.


A fojtó van,akinek bejön. Nekem van egy snaci-vizsla mix, 10hónap körüli,sintértelepről mentett kutyám. Teljesen tökéletesen "működik", behívható, bármiről le tudom tiltani, kivéve a kerítés mögötti kutyákkal való hiszti. Hiába rángattam, ültettem,ordítottam, böködtem, le se szarja. Meglátja a kutyát, megfeszül,nyüszít,és alig lehet elvonszolni. Egyébként meg gyönyörűen láb mellett jön.

Nekem sincs több ötletem.

2011. okt. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem is mondta senki, hogy megérti miért nem kap enni. Nyilván nem érti meg. Arra viszont emlékezni fog, hogy miért kapott. Amíg nincs kötődés és nincs tekintély, addig nem fogja elfogadni a falatot se csak azért mert te adod, ha egyszer lehet kutyákkal acsarkodni is, ami izgalmasabb. Kivéve ha elég éhes, és csak ilyen szituban ajánlják fel neki a kaját. Ha nem fogadja el a falatot, akkor nem lehet jutalmazni, büntetni pedig szintén nem lehet, mert a gazda még nincs azon szinten, hogy működjön a büntetés. Valahogy meg kell oldani, hogy vagy működő büntetést kaphasson a kutya a rossz viselkedésér, vagy működő jutalmat a jó viselkedésért. Ha egyik sem megy, akkor nem lesz eredmény sem.
2011. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
80%
Semmiképpen sem nevezném éheztetésnek azt, amikor a gazda minden áldott nap többször felkínálja az ételt, és a kutya dönt úgy, hogy nem kéri. Van a kutyának választása ugyanis, ehet is ha akar, annyit amennyit akar. Csak amíg nem elég éhes, addig nyilván nem akar.
2011. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
18%
Egy éhes kutyával nem lehet dolgozni. nekem ez a véleményem. És nem a kajával lehet elsősorban kialakitani egy kötődést. Én megmondom mit csinálnék/tam . Fojtó, vagy szöges. Amikor elkezdene acsarkodni, egy rántással be lábhoz, és amikor ott van, jutalom. És nem olyan rántás, amitől leszakad a kutya feje, egy rövid mozdulat. talán a szögessel annyival könnyebb, hogy kisebb erőkifejtéssel ugyanaz az eredmény. És a kutya meg fogja tanulni, ha acsarkodik, negativ impulzus éri. Majd utána ha normális, pozitiv. (dicséret, jutalom). Én ezt tenném a helyedbe. Csak pozitiv megerősitéssel nem lehet eredményesen nevelni. És a kutyát nem szabad éheztetni, még akkor sem, ha uj dolgok tanul. Akkor is max. csökkenteni az adagot.
2011. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Akiteki ***** válasza:
0%

Ezzel szerintem pont az ellenkező hatást éred el.

Először is az éhes kutya mindenre mozdulni fog, amit zsákmánynak gondol. Ha meg elvonod a figyelmét és megjutalmazod, az én értelmezésemben azt jelenti, hogy jól megjutalmaztad azért, mert megugatta a kerítésnél az arra járókat.

2011. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást az 5:46, 7:38, 8:15, 8:17, 8:19 - eseknek.


Szóval ha 1 hétig kell koplaltatni, az még belefér. Nem lehet utcán büntetni keménykedéssel, se fojtóval, ezen már túl vagyok. Kajával motiválható, de egy idegen kiugatósra ugye nem tudok hatni, sőt amaz tovább hergelődik. Amikor hozzáférünk két dominánskodóhoz egyformán, akkor elég jól le lehet őket szerelni pár flakonnal, és a leordítás is hamar hatásos megtanulják mi a rend, de a neveletlen kerítésesekkel ez képtelenség, s a direkte őrző védőre kiképzetteket még nem is említettem.


Szóval az a cél, hogy az enyémet ne azok érdekeljék, azaz legyek neki én érdekesebb mint amaz.

2011. okt. 9. 15:31
 18/32 anonim válasza:
51%
Azt hiszem, többet nem írok ebbe a kategóriába, fölösleges.
2011. okt. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Kizárt dolognak tartom, hogy egy hetes önkéntes éhezésbe kezdene a kutyád, annyira nem lehet makacs. Néhány nap és működni fog.

De azért tartsd be mindenképpen a fokozatosság elvét, és először a út közepén próbálkozz, vagy néhány méterre a kerítéstől ahol ugató kutya van, tehát ne közvetlenül a kerítés előtt, hanem ott ahol még van esélyed, és fokozatosan csökkentsd a távolságot. Arra törekedj, hogy a lehető legtöbbet tudj jutalmazni, a lehető legtöbbet tudjon enni, a lehető legtöbbsör viselkedjen jól, és fokozatosan építsd fel odáig, hogy a kerítés mellett is el tudjatok menni.

2011. okt. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
56%

Kiborító,hog olyan emberek írnak ide tanácsokat, akiknek

gőzük nincs a kutyákról. Nem tanulták,nem ez a munkájuk, nem ezzel foglalkoznak.

És akkor pár ilyen hülye beíró miatt a kedves kérdező azt hiszi, hog hatásos,ha éheztetés után a kaját jutifalatként adja. És a kutya abból tanulni fog.

HÁT NEM FOG. Ezzel fogod elrontani a kutyádat.

Csak az állatot sajnálom,te nekem teljesen mindegy vagy.

Nem azért jöttél ide,hogy kérdezz, hanem kiválasztottál két bolond válaszolót (akik,megesküszöm rá, soha nem dolgoztak kutyával) akiknek megegyezett a véleménye és csak rájuk hallgatsz. Arra vártál, hog valaki megerősítsen. Gratulálok.

Amit tenni fogsz, azzal minden bizalmát a kutyának elveszíted.

2011. okt. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!