Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lehet koplaltatni a...

Meddig lehet koplaltatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Nevelési cél miatt szükséges koplaltatnom a kutyát, mert az utcán neki akar rongyolni a kiugató kutyáknak. A macskakiugrást sikerült kezelni, olyankor leültetem, a macska meg elmegy. De a kiugatóknak szeret visszadumálni s erről szeretném leszoktatni úgy, hogy jutikajával elvonom a figyelmét, de ehhez nagyon éhesnek kell lennie. Hány nap az amit még minden különösebb cécó nélkül átvészel? Eddig csak 1 nap volt amíg nem evett, de ennél tovább kell, s ha utána 1 napot eszik, megint nem kapna, csak séta közben. Hiába tanítható labdával házon belül mindenre, utcán érdekesebb a dominánskodó másik kankutya, hiába van kerítés mögött.
2011. okt. 9. 01:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
42%

Kérem azokat akik azt írták,hogy akár 1 hétig koplaltassa a kutyát, írják le,hogy

hol tanultak kutyakiképzést,

milyen vizsgáik vannak,

etológiát hol tanultak,

és jelenleg hol dolgoznak kutyákkal.

2011. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Akiteki ***** válasza:
0%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:54


Teljesen igazad van. Egy ilyen koplalókúrával azt érheti el, hogy a kutya teljesen elveszti a bizalmát. A főnök egyik szerepe, hogy biztosítja a falkának a táplálékot. Ha ennyire sem képes, akkor le kell váltani.

2011. okt. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
80%

Jaja, végülis az a logikus, hogy egy falkában az az egyed, amelyik önállóan agyatlanul akciózik a falkavezér tiltása ellenére agresszív, ezzel veszélybe sodorva a falka életét, meg lesz etetve, mert a falkavezér aggódik a pozíciója miatt. Hát szerintem nem. Aki rendesen részt vesz a vadászatban (Séta) és követi a falkavezér irányításait, ezzel segítve a zsákmányszerzéshatékonyságát, szerintem annak jár a zsákmány része, másnak nem.

Gondolj bele egy oroszlánfalkába, ahol elindul az összehangolt támadás az antilopra, de az egyik hülye inkább egy zsiráfot kerget. Biztos kap a zsákmányból, nem hajtják el a francba a falkából.

2011. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"Kérem azokat akik azt írták,hogy akár 1 hétig koplaltassa a kutyát"


Visszaolvastam, de nem találom, hogy ki írt ilyet. Ki írt ilyet?!


Amúgy a koplalással nem jár bizalomvesztés, de mindegy, nem is ez a kérdés. Viszont az a kutya, amelyik kitámad a gazdája mellől (vagy örjöng a pórázon bármi okból), az egyrészt veszélezteti a falka biztonságát, másrészt ellehetetlenítni a vadászatot, ergo simán megérdemel egy elzavarást és értelemszerűen adódik, hogy a sikertelen vadászta során zsákmány sincs, tehát kaja sincs. Elég logikus. Vagy ha az embernek nem is az, a kutyának igen. De nem is azt javasoltuk, hogy ilyen szankciókat alkalmazzon, minthogy nincs abban a helyzetben, hogy egy ilyen büntetést hatékonyan és hitelesen kivitelezni tudjon. Mint ahogy valószínűleg a fojtót vagy a szöges nyakörvet sem tudja helyesen használni, tehát csak ártana vele. Ráadásul nem tudjuk, hogy milyen fajta kutyáról van szó, és nem túl sok olyan fajta létezik, amelyik jól bírja az ilyenforma fizikai fegyelmezést. Én is végigcsináltam a kutyámmal ezt a "morgunk minden kerítésen belül acsarkodó kutyára" játékot, de nem fogom leírni, hogy hogyan oldottam meg a problémát, mert ami nálunk működött, az nála biztos, hogy nem fog működni. Jelenleg én póráz nélkül is tudok úgy sétálni a kutyámmal, hogy nem áll le balhézni a kerítés mellett. Ezt egy fojtóval vagy szögessel nem tudod elérni, hiszen ott a hatalmad gyakorlásának eszköze a nyakörv ami csak akkor működik, ha a póráz vége a kezedben van. Mi inkább próbálunk olyan tanácsot adni, amivel nem tud ártani a kutyájának. De a legjobb az lenne, ha a kérdező elmennek egy kutyaiskolába, mert ott személyre szabottan tudnának segíteni.

2011. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

A 11:06-ost kérném, hogy írja le nyugodtan az ő módszerét, vagy írja meg privibe. Nagyon érdekelne.


Jelenleg ott tartunk, hogy a járdával párhuzamos úton, a túloldalon, már nem foglalkozik a kerítésesekkel, az út kerítéshez közelebbi oldala van terítéken.

2011. okt. 10. 15:59
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan 11:06-os nem én vagyok, de van rá javaslatom. Ha a túloldalon már tud annyira rád figyelni, hogy megy az ül/fekszik falatért, akkor lehet közelebb menni. De csak szépen fokozatosan. Mindig csak annyira húzd a cérnát, ameddig még biztos vagy a sikerélményben. Kéne néhány kudarc nélküli séta, a végén mindig nagy dícsérettel, extra jutalommal, ami lehet labda, fogócska, nagyobb adag kaja, bármi ami érdekli a kutyát.


A séta vége felé menj kicsit közelebb az ugatós kerítéshez, ott ültesd, ha siker, akkor nagy jutalom, irány haza. A végére mindig tegyél bele egy picit nagyobb elvárást, és egy nagyobb sikerélményt, aztán fejezd is be a gyakorlást, hogy a nagy öröm maradjon meg. Sose nyomd túl, óvatosan, fokozatosan juss el odáig, hogy a kerítés előtt is tudj ültetni.

2011. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

A kutya fajtáját, korát direkt nem írtam le. Egyébként kiválóan tanítható, csak séta közben azon a 10 méteren mindennél érdekesebb neki a másikra való visszapofázás. Ez ugye mindig a leglehetetlenebb helyzetekben van Murphy szerint.


Nos, ezért kell nekem egy még "érdekesebb" alternatívát felkínálni.

2011. okt. 10. 16:08
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező én nem értelek téged. ???????

Többen is leírták, hogy NEM kell éheztetni koplaltatni a kutyát ahhoz hogy leszoktasd a nem kívánt dolgairól. De úgyis azt csinálsz amit akarsz, de akkor minek írtad ki a kérdést????? Jah csak azért hogy mindenki le legyen pontozva? Engem a pontozás rohadtul nem érdekel, úgy hogy csak nyugodtan. :-) :-)


Én amúgy szolgálati kutyával dolgozok, minden nap jövök megyek tömegközlekedve a kutyával. És sokszor megyünk el olyan ház elött ahol ugatnak kifelé a kutyák. Az én kutyám közömbös velük szembe, de NEM éheztetéssel, és NEM juti falatokkal kellett leszoktatnom. ( a kiképző utasítása szerint lett betanítva ) De szerintem Te már csak tudod.......

2011. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Kedves előző. Nem kötelező a kérdésre válaszolni. Csak emlékeztetlek arra, hogy ez a gyakorikérdések.hu website és "Amit máshol nem mertél megkérdezni... itt megkérdezheted!"
2011. okt. 10. 19:44
 30/32 anonim ***** válasza:
Persze hogy megkérdezheted! Ki mondta hogy nem??????
2011. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!