Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van állandó nyakörve a kutyádnak?

Van állandó nyakörve a kutyádnak?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre mostanában, hogy a kertben tartott kutyáknak mind van nyakörve, a lakásban tartottaknak meg alig.


A testvéremnek nagytestű kutyája van, és a testvérem nyakörvmániás, "hátha jól fog jönni" alapon mindíg van a kutyáján nyakörv, és szerinte "meztelen nyakörv nélkül". Egyébként a nyakörvet és pórázt nem használnak sétánál.


Nekem is van kutyám. Az enyémnek nincs nyakörve, (hámmal sétálunk, amit csak séta előtt adok rá). Szerintem felesleges, és szerintem zavarja is a kutyát.


Mindkét kutya lakásban van tartva.


A ti kutyátoknak van nyakörve? Csak szimpla nyakörv? Vagy biztonsági mütyür is van rajta? (biléta...stb)


2011. okt. 9. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kerti kutyánk van, nagytestű, van nyakörve, de biléták nélkül. Pedig lehet h kéne...
2011. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak felesleges egész nap rajta lennie, de káros is. Egy széles nyakörv alatt, ha megázik a kutya, befülled a szőr, táptalaja a gombás fertőzésnek. Láttam már ilyet többet is. A nyakörv feladása a séta jele.
2011. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

kinti benti kutyák. ELég nagyok

van a fémfojtó amivel sétálunk

van egy vékony textil a névvel telefonszámmal (sétához)

van egy vékony textil állandóra (nincs velük gond, de előfordulhat, hog mégis el kell kapni valamelyiket,akkor arra jó)

2011. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kinti-benti kutyáim vannak, és minden van állandó nyakörv, bilétával. Chipjük is van, de ezen a környéken nem divat chipezni, nekem meg keverékeim vannak, így nem sok esély van rá, hogy ha el is tűnnének eszébe jutna valakinek chipet olvasni, ezért a biléta. Az ördög sohasem alszik, biztos, ami biztos.
2011. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nagyszüleim kutyáján nincsen ,pedig kiskorában akartak rá adni (5éves törpe pincser) de félt tőle ezért nem erőltették így ha mennek sétálni póráz nélkül mennek nem szalad el ott megy mindig mellettük ha egy másik kutya jön vissza szalad a gazihoz szóval neki nem nagyon kell.:)

Nagybácsikáménak a kutyájukon nincs nyakörv csak ha mennek sétálni persze ehhez párosul még póráz is..

2011. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hallottam már olyan véleményt, miszerint ha egy kutyán nincs nyakörv, akkor nincs gazdája. Legyen akármilyen ápolt, jólnevelt, barátságos a kutya...


Ha látnál egy kutyát nyakörv nélkül, hazavinnéd ugyanúgy, mint a nyakörveset? Mondjuk egy nagytestű kutya esetében.

2011. okt. 9. 11:05
 7/17 anonim ***** válasza:
Panelkutyám van, nagytestű. Nyakörv és bilétával sétálunk (no meg persze chip is van a kutyában).
2011. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én egyébként eddig 5 kutyát találtam, egyiknek sem volt nyakörve, egyiknek sem volt Chip-je. Plakátozás és netboard útján találtuk mg mindíg a gazdát. Ehhez azért kell mázli. :-)
2011. okt. 9. 11:07
 9/17 A kérdező kommentje:
11:05. És mindíg rajta van a nyakörv? Otthon is, vagy csak sétánál?
2011. okt. 9. 11:08
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálam mindegy lenne, hogy van-e rajta nyakörv vagy nincs és az is, hogy mekkora a kutya. Ha hívom a kutyát és odajön hozzám, akkor hazavinném. Ha nem jön oda hozzám, nem biztos, hogy meg merném fogni, akár van rajta nyakörv, akár nincs.

Utolsó voltam amúgy és még annyi, hogy itthon a panelban nincs rajta a nyakörv.

2011. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!