Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a juhász és a...

Mi a különbség a juhász és a pásztorkutya között?

Figyelt kérdés
A juhász pl. a juhokra specializálódott?
2009. ápr. 29. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
pásztor kutya inkább terel, a juhász őrzi a nyájat
2009. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A juhászkutyák, mint pl. a pireneusi, a kaukázusi juhászkutya, a középázsiai juhászkutya, kangal stb . . . inkább a nyáj védelmét látják el a rablók, medvék, farkasok ellen.

A pásztorkutyák, pedig az állatok mozgatását, írányítását végzik, de nem csak juhoknál, ilyen pl. a pumi, mudi, puli, border collie, stb . . .

De vannak, akik mind a 2 feladatot megoldják.

2009. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy már leírták előttem ketten is.

A juhász kutyák általában nagyobbak és a nyájat védik a külső emberektől, állatoktól stb.

A pásztorkutyák beszaladnak a nyáj közé is és irányítják őket, arra figyelnek ne kószáljanak el az állatok.

Láttam már olyat akinek mindkét fajta kutyája volt és úgy terelte a nyájat a mezőn.


Ja és szerintem nem specializálódott az a juhokra, más állatokat is képes őrizni, terelgetni. Általában juhokról van szó ez igaz, de szerintem bármivel megoldható.

2009. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Az előttem írók helyesen írták le a különbséget de egy dologban tévednek bár logikusnak tűnik a válaszuk. Az én verzióm a következő: a juhász kutyák a juhokkal foglalkoznak terelik őket ezért szokták terelő juhásznak is hívni őket pl:puli,mudi,coli ez elég bonyolult feladat lehet egy kutyának ezért a juhászkutyák a legokosabbak közé tartoznak egy példa:( [link] Pásztor: a pásztor feladata az állatok őrzése ( [link] marháról akár birkáról vagy bármi másról van szó a pásztorkutyának meg kell védeni az állatokat a tolvajoktól vagy ha kell a farkastól is. Legismertebb pásztorkutyák: KUVASZ, komondor, és a többi nagy testű "juhászkutya" amit a többiek felsoroltak.
2009. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nekünk is kuvaszunk van, 2 is. :)
2009. ápr. 30. 08:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy a juhászkutyák terelnek birkákat ÉS marhákat, sertéseket, szárnyasokat IS. Általában a sertéseket és marhákat terelő kutyákat nem engedik a birkákhoz, mert keményebbek, hiszen a terelendő állataik is azok.
2009. máj. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!