Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy felnőtt korú törpeschn...

Van egy felnőtt korú törpeschnauzerem, és az a gondom, hogy rengetekszer, pl ugatás vagy kutyával való szaglászásnál hozzá nyúlok kézzel, megkap, hogy lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, le lehet. De nem egy GYk-n írt válasz alapján...
2011. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy 9 éves törpe schnauzerem van.

Igen, a kutyát le lehet szoktatni erről a tulajdonságáról. Ha odakap, akkor finoman üss rá az orrára, és mond meg neki, hogy nem szabad. Ebből tanul. Viszont semmikép ne verd meg, ne büntesd meg, mert akkor bosszúból fogja csinálni.

Egyébként miért akarod ugatás közben "zavarni"? Én csak akkor szólok rá, ha éjszaka áll neki ugatni a levegőt, és ha rászólok, nem is folytatja.

Ha nagyon nem bírsz vele, vidd el kutyaiskolába. Néhány hónap, max. 1 év alatt megjavul:)

2011. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának az orra a legérzékenyebb testrésze. Többmillió idegvégződés van benne, az orrát nem szabad ütögetni, alapszabály, amit minden kutyásnak tudnia kellene.

Ha az orrát megütöd, azzal csak agressziót váltasz ki belőle. Legközelebb lehet, hogy nem csak megkap téged, de marcangolni is fog, úgyhogy annak a válaszolónak ne fogadd meg a tanácsait, aki ezt írta. Kérlek.


Jah és a kutya nem tud bosszút állni. Ez egy emberi tulajdonság, amivel a kutyák nem rendelkeznek. Tudnak szeretni, félni...stb, ilyen ösztön-tulajdonságokkal rendelkeznek, de bosszúállás? Könyörgöm...


Kutyaiskolát javaslom. Mondhatnám, hogy Csodálatos kutyadoki, de úgy sem lehet elsajátítani a módszereit. Vagy legalábbis nem mindenkinek megy. Nem lehet annak csak úgy neki állni, minimum, hogy a kutya testbeszédét ismerjük, s tudjuk mire hogyan kell reagálni. Úgyhogy mindenképpen szakaemberhez kell fordulnotok.


Még azt esetleg megpróbálhatod, hogyha legközelebb megkap téged, megfogod a tarkóját és lefekteted a földre a kutyát. De ne okozz neki fájdalmat! Csak legyél határozott és kényszerísd őt "megadó", alárendelt testhelyzetbe. Lehet, ott is majd ellenkezni fog, akkor a mellkasát fogd úgy, hogy ne tudjon harapni. Várd meg, míg megnyugszik, becsukja a szemét, utána engedd el.


Jah és bármikor hozzá nyúlhatnál a kutyádhoz normális esetben. Én még akkor is hozzányúlhatok a kutyámhoz, mikor eszik, iszik, ugat, bármikor. Az egyik alap dolog, a kutyának tisztelnie kell a gazdáját. Így te akkor érintheted meg őt, amikor csak akarod.

2011. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen,a mellkasos ötletet már próbáltam,az jó is.igazából az a baj,hogy a családomnak kb ez az első kutyája,nem is nagyon tudják kezelni,állítom,hogy a kutya még át is veri őket.szóval elég nehéz bármira is megtanítani a kutyámat
2011. szept. 19. 20:44
 5/6 Akiteki ***** válasza:

Na erre mondta nagyapám, hogy nemakarásnak nyögés a vége.

Nem azzal kéne elintézni, hogy jaj, milyen nehéz a kutyámat tanítani, mert első a családban, hanem nekiállni megnevelni.

2011. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tudom,de azt mondom,hogy már próbáltam,de nem ment
2011. szept. 20. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!