Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Doberman vagy Rottweiler?...

Doberman vagy Rottweiler? Melyik jobb, és miben?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 19:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A rottweiler sokkal jobb mert azok nagyon kedves és okos állatok :) Nekem volt rottweilerem és dobermanom is és a rotit sokkal jobban szerettem!! :p

Most is van rottweilerem még kölyö és

2011. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok :P

Azt akartam írni,hogy most is van egy rottweilerem még kölyök és Frigyesnek hívják...vagy mikor,hogy nevezzük XD

2011. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Egyik kutya,másik eb.
2011. okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Roti párti vagyok, igénytelenebb kutya a szó jó értelmében. Gazdájáért odavan ,de idegenekkel bizalmatlan ,nagyon jó házőrző és kisérőkutya nevelhető belőle. Nem igényel annyi mozgást mint a dobermann. A dobi is nagyon jó őrzővédő ,de hideget nem szereti ,és szelesebb rohangálosabb csahosabb kutya , de ha kilométereket akarod futtatni akkor jobb választás. A nyarat jobban viseli mint a roti, utóbbi nem szereti a hőséget.
2011. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
én csak ajánlani tudom a rotit.nekünnk is az volt.
2011. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Dr. Sükösd László ***** válasza:
100%
Szerintem mind a két kutyafajta tökéletes társ tud lenni, de ahogy már előttem jó páran megírták, mind a két kutyához nagyon tudatos, kutyához értő, s azt megnevelő gazdi kell, mert különben veszélyessé tudnak válni. Jó kezekben viszont szuper jó baráttá válik.
2011. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
23%
eleg szepen megvalaszoltak a kerdesed.csodälkozom hogy akinek volt rottija azt ajänla.ne4kem volt mindkettö.ki voltak kepezve.szofogado volt mindkettö.de a rotti akkor is veszelyes.a dobermann megbizhatobb.egy szempontot vegyel figyelembe:a legtöbb gyerek elleni tämadäst a rotti,es a nemetjuhäsz csinälja.gyerek melle dobermannt!
2011. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó "jól megmondta a tutit ". Látszik, hogy mindent benyel, amit a média áraszt....gratulálok!

Ha csak azt nézem, mi van a fajtaleírásban, nini a rottweiler és a németjuhász is szereti a gyerekeket, a dobermannál nem írja! Hmm és ezt nem a média mondja!

Hidd el, vizsla stb is támadott már meg embert sőt gyereket is, csak hát ilyeneket nem tesznek be a hírekbe, mert az nem olyan szaftos sztori.

2012. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én rottweilerek és német juhászok között nőttem fel, mindkettőnek cincáltam a fejét, belekotortam a kajájába (ahol egy óvodás korú gyerek szokta), és tűrték szépen még a farkukat is csóválták közben. Édesapám rendesen betanította őket. Dobermannal nincs tapasztalatom, de ajánlom a rottweilert mindenképp. Olyan is volt amelyik felnőtt korában került hozzánk, teljesen normálisan viselkedett. Ellenben ijesztő a külseje, így nem fognak bemászkálni az udvarodba idegenek.
2012. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Egyértelműen rottweiler! Izmosabb, szebb és jobb házőrző, valamint barát.❤
2019. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!