Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vagy Rottweiler a...

Dobermann vagy Rottweiler a jobb kutya?

Figyelt kérdés

Azt hallottam dobermannt könnyebb tanítani, meg a fürgébb is mint egy roti, azt mondják az nagy behemót. Olyan kutyát szeretnék, akit majd megtaníthatok mindenre, meg majd elvinni suliba, képezni öv-re. Többen mondták a dobit, hogy a roti keményebb kutya, meg néha makacskodik.

Szerintetek a dobermann jobb választás lenne?


2010. júl. 21. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
sztem jobb a dobermann mert sokkal sportosabb alkat és szófogadóbb is
2010. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ mire akarod a kutyát...

Dobermann azért jó mert gyorsabb és harapósabbra fel lehet nevelni, de viszont gyerekeket szereti meg csípni egy kicsit a fogaival,

Rotit azért ajánlóm mert jó házőrző és gyerek barát is,

2010. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi nem olvastam el a lenti kiírásodat ha iskoláztatni akarod és akkor a Rotit ajánlanám
2010. júl. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
89%

A dobermann talán kicsit fogékonyabb, de a rottweilert is meg lehet tanítani nagyon sok dologra.

Én a rottweilert ajánlanám, mert az nagyon jó házőrző, szereti a gyerekeket, védelmezi a gazdáját, megbízható, hűséges. Szerintem a legjobb kutyafajta a világon!

Mindig örök barátod marad!

Remélem segítettem!

2010. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Van egy rotim és egy dobberman-erdélyi kópó keverékem. Nálunk a roti sokkal akaratosabb, ő áll feljebb a ranglétrán, ő eszik először, stb. Nagyon tanulékony, viszont csak akkor, hogyha van hozzá kedve, de van olyan amikor megmakacsolja magát, és nem hallgat másra, csak rám, egyébként engedékeny, de ilyen esetekben nehéz kezelni valaki olyannak, aki nem ismeri úgy mint én.

A dobival merőben más a helyzet. Ő egyáltalán nem hisztis, mindig kegyensúlyozottan viselkedik, viszont nehezen fogadja el az idegeneket, nem bánt senkit, de hogyha vendégek vannak nálunk, ő bebújik a házába, és inkább csak a kert hátsó részében mozog, oda ahol idegenek vannak nem szívesen megy.


Tudni kell a két kutyusról, hogy a dobbermant menhelyről hoztam, a rotit elütötte valami, és az út széléről szedtem össze, akkor szörnyű állapotban volt.


Imádom mindkettőt, viszont a roti sokkal ragaszkodóbb, engedékenyebb, mint a dobberman. Mindkettő okos, de én a rotit választanám.

2010. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
én a rottweilerre szavaznék,bár lehet csak azért mert pár éve egy dobermann picit szétszedett xd
2010. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy van nevelve, akkor a rottweiler és a dobermann is gyerek barát tud lenni. Nekem van olyan rotis ismerősöm aki egy 2éves kis gyerek mellett nőtt fel. Most múlt a kutya egy éves. Nagyon szereti a gyereket. Van egy dobermannos ismerősöm is akinek viszont három kis gyereke van. A legidősebb most megy haramdikba. Hihetetlen jól nevelt kutya semmi baj nincs vele imádja a gyerekeket. Szóval ez nevelés kérdése. Őrző-védőre mind két kutya alkalmasabb. A dobermann testfelépítése agility-sebb így jobban lehet vele sportolni mint egy rottweilerrel. Persze ha csak ÖV-re akarsz vele járni akkor a rottweiler is jó. Nekem a dobermann személyisége és külseje jobban tetszik, így ha választanom kéne azt választanám. A roti lomhább és akaratosabb. Persze suli mellett Ő is kitűnő családi kedvenc lesz. Dönts belátásod szerint :)
2010. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Szija!Nekem egy rotim volt akit menhelyről hoztam el még kiskorában,nagyon aranyos kuyta volt csak mindig azt kellett csinálni amit ő mond.A 9 éves skótjuhászom is a kis lúrkó miatt szökött el én nem tudok dönteni mondjuk házörzésre,suliba a Dobermann-t ajánlom aki sohasem fárad ki.Házözésre a roti is jó de nem olyan tanulékony mint a Dobermann.Én ha házörzésre és suliba ,játszani szeretnék kutyát akkor én a Dobermann-t választanám és a szívem vágyát a Bernáthegyit ölebnek pedig a bolognese-t én mindenhová vinném magammal őket a szüleimhez is!Addig otthon marad a riasztó XD!
2010. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Számomra egyértelműen a Rottweiler a nyerő.

Semmi rosszat nem tudok rá mondani, imádni való, okos, értelmes, hűséges, szófogadó, barátságos, játékos, és ha kell agresszív.

Egyáltalán nem tudok rá rosszat mondani, azt sem, hogy LUSTA lenne....

Én nagyon szeretem az ő fajta jellemzőjét, a többi meg nevelés kérdése.

(Soha nem a kutya a hibás, ugyan úgy, mint a gyereknél, hanem a gazda, a szülő...)

2010. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Rotii! Nekünk volt
2010. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!