Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek kutya egy olyan embernek...

Minek kutya egy olyan embernek, aki futópadon akarja lefárasztani séta helyett?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Mi a bajod a futópaddal? Sokkal biztonságosabb. Az utcán nemvalami igazi kutyát futtatni,szinte minden alkalommal ránk támadnak a kutyák.
2011. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Tulajjdon képen ez nem nagy baromság mert akinek a kutyája nagyon igényli a mozgást napi 2-3 séta és kint szakad az eső akkor jobb a futópad persze baromságnak tartom mert nincs friss levegőn az állat nemtud kedvére szaglászni stb...
2011. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Úgy kell érteni a kérdést, hogy sohasem viszi ki sétálni, hanem csak a futópadon mozgatja?
2011. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Valahogy úgy, ahogy az utolsó mondja. Aki ahelyett, hogy elmenne mondjuk kirándulni, ráteszi a kutyát a fotópadra és közben leül tévézni.

Meg Cesar Millan is mondott egy ilyet egyszer, hogy lusta gazdiknak ez egy jó megoldás. De könyörgöm, egy lusta ember miért választ magának nagy mozgásigényű kutyát, hogy aztán futópadon mozgassa? Ez annyira felháborító számomra.

2011. febr. 20. 11:30
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Az első válaszoló vagyok,nem kellene ilyen pitim dolgokkal foglalkozni. Inkább a szaporítókat kéne megvetni,meg a disznóólban tartott,éheztetett kutyák gazdáit. Egyébként én viszem sétáltatni is a kutyámat,de futtatni nagyon nehéz szabadon,ezért is jó dolognak tartom a futópadot,mert jó kondiba tud maradni a kutya,nem hízik el és szálkásodik tőle.
2011. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Én sétálok az enyémmel másfél-két és fél órát naponta, és kertes házban lakunk, szóval sokat van levegőn (kinti-benti kutya). De még így is sokszor túl van pörögve, nagyon nehéz őt lefárasztani. Úgyhogy néha elgondolkozom, hogy jó lenne-e egy futópad. És jó lenne.
2011. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem időrendbe kéne tenni a dolgokat.

Nyilván nem azért szerez valaki kutyát, hogy utánna futópadon sétáltassa, hanem utólag derül ki, hogy sokkal, nagyságrendekkel több mozgásra van szüksége, mint amit biztosítani tudna.

Ezek az emberek egyszerűen nem tudnak annyit foglalkozni a kutyával, amennyit kéne, kényszer megoldásként pedig végüéis tűrhető.

Jobb, mint ha még az sem lenne, vagy szélsőséges esetben, a felgyülelmett energiát agresszióval csapolná le.


Egyébként meg nem is értem, mi ez a nagy felháborodás. Persze jogos, de ugyanez van a macskákkal, lovakkal, stb.

Elég csak az akváriumos kategóriában olvasgatni. Gyakorlatilag kb. minden negyedik-ötödik ember úgy tartaja a halait, hogy belehalnak.

Ehhez képest, a kutyák csak nem mozognak eleget. Hol van ez a halálra kínzástól?

A halak, hüllők, ugyanolyan fejlett idegrendszerrel rendelkeznek, csak mondjuk egy neonhal nem tud nyüszíteni, ugatni, harapni, ha nem érzi jól magát.

Ezek az állatok a saját rothadó ürülékükben fulladnak meg, és ez mindennapos dolog. Aztán jönnek a kérdések: Mitől halt meg a görögteknősöm, vagy a guppim?


Az emberek döntő többsége sajnos teljesen fogalmatlan a saját tartott állatainak az igényeivel kapcsolatban. Ezek közt, még pontosan a kutyák azok, akikhez viszonylag értenek az emberek, legalább alapszinten. Az igazán felháborító, amikor teljesen, tök hülyén áll hozzá pl terrarisztikához, akvarisztikához, és még neki áll feljebb, ha rávilágítanak a problémákra.


Szóval ha ezeket összehasonlítjuk, ehhez képest a kutyának a futópad, egy valóra vált álom.

Vagy mi van pl. azzal a többezer kutyával,(Mo-on) akik egy 5 méteres láncon élik le az életüket? Szerintem örülnének a futópadnak.

2011. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Még mindíg jobb a futópad mint a semmi , és gondolom Casar is ezért mondta amit mondott.
2011. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 IGCM ***** válasza:
66%

Attól függ.Én is ismerek olyat akinek Border Collieja van és kb jó ha napi 20 percet sétáltatja csorót aztán csodálkozik,hogy bontja a házat...

A kutyát így már egy ketrecben tartja otthon...na erre mondtam neki inkább vegyél futópadot!!!Mert igen a semminél az is jobb ha valakinek nem jut el az agyáig miaz,hogy kutya...

Egyébként versenykutyáknál nagyon jó kondiban tartásra/erősítésre.HA megtehetném vennék egyet,de nem azért mert nem sétáltatok hanem.hogy fejlesszem a kutyám erőnlétét.Amire a napi 4 óra séta nem feltétlenűl alkalmas.

2011. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Annyiból tartom jó ötletnek ha tényleg rossza az idő, vagy ha a kutya nem fárad le, de mindegy, én nem itélem el, sőt... Jó persze, hogy a szabadban mozogjunk, de ha nincs rá mód, akkor jó lehet. Nekem is sokszor hasznos lenne, ha meghülyül az amstaffom....
2011. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!