Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnam le a...

Hogyan szoktathatnam le a kutyamat az ugatasrol?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, es amikor a kutya egyedul marad, nagyon ugat. A szomszedok mar panaszkodtak... lassan ki fognak utalni... (ket kutyank van, a masik nem ugatos..., azert szereztuk be, mert remenykedtunk, hogy ha az elsonek lesz tarsa, majd nem ugat. Nem jott be...) Kerem, segitsen, aki tud!
2010. febr. 12. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Sok sok jutalomfalat, törődés, és klikker!


Nálam ritkán van egyedül a kutya, mert amig dolgozom, beviszem a nagymamámhoz, és a 8 órában játszanak, bolondoznak.


Nekem az volt a bajom, hogy ahogy beléptem az ajtón rámugrált, annyira örült, illetve összevissza nyalt. A klikkerrel megtanítottam, hogy hogyan maradjon nyugodt!

2010. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Operáltasd át macskává.
2010. febr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a probléma hátterében rangsorproblémák állnak. Azt hiszi, vigyáznia kell rád, mert ő fölötted van, ezért ha elmész otthonról, pánikba esik és ezért ugat (szeparációs stressz). A megoldás a rangsor újrarendezése lenne. A távolléteket pedig fokozatosan növelni. Bent marad a kutya a lakásban, kimész az ajtón és elbújsz úgy, hogy ne tudja, ott vagy. Vársz pár percet. Ha nyugodt, csöndben vagy, visszamész és jutalomfalat. Ezt csináld tovább úgy, hogy a kint töltött időt fokozatosan növeld. Mindig csak akkor menj vissza, ha a kutya csöndben van és nyugodt, nem kapar. És mindig jutalmazod a visszatéréskor.

A rangsor újrarendezéséhez pedig olvasd el ezt a könyvet: Jan Fennell - Hallgassunk a kutyánkra

Innen letöltheted:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

A következöt próbáld meg: amikor nyugalom van odahaza és semmi más nem vonja el a kutya figyelmét,kapcsoljátok be a rádiót,persze nem dj zenére gondolok,inkább emberi hangokra,lehet ez tv is persze,a fontos,hogy a kutyában reflexé váljon,hogy a média hangja és gazdi jelenléte egyet jelent.Aztán amikor ehhez hozzászoktattad,először nagyon rövid időre kimész a lakásból,de hallható távolságra,nem megvárva,hogy a kutya ugasson visszamész és nagyon megdicséred.Ha az ugatására fogsz visszamenni az tudatosul benne,ha ugat jön a gazdi!Ezt jó sokszor eljátszod,az időt mindig meghosszabbítva,a dicséret szó és jutalomfalat nem marad el.De meg kell tanitani a kutyát az engedelmességre,pl.Ül,Fekszik,Lábhoz stb.Kézjelekre parancs végrehajtására.A fektetés a legszigorubb fegyelmezés ,viszont ez a helyzet az amikor fekve marad és a gazdi eltávolódik tőle kb.2 m-re.Ha apportbolond hagyj elötte egy kedvenc apportját.Mkor látod,hogy kezd türelmetlenné válni visszamész hozzá és felállitod.Ezután nincs jutalom a gazda a jutalom.Ezt a távolságot növeled minden alkalommal.A lényeg a kutya ne érezze,hogy a gazdit elveszití.

Mikor ez mükszik kb.már 20 m-re is és az időt is növelted lehet negyed óra is,akkor következik az amikor a látómezejéből is eltávolodsz,csak nagyon rövid időre vigyázat minden oktatási időt a kutya türelméhez kell szabni,ha már nem érdekli az oktatás,mert azt tudnod kell,hogy az is játék a kutyának ha vonzóvá teszed,nem figyel,és pillanat alatt szertefoszlik az addig elért eredmény.Próbáld meg kézjelre parancsra ugatásra birni.

Ez ugy történik,hogy amikor ugat melletted parancs ugat és kézjel(amikor a kacsa hápogását imitálod a tenyered hüvelykujjadhoz mozgatásával)igy megszokja,hogy parancsra ugat.A különböző fegyelmezések közötti váltást egy figyelemfelkeltő gesztussal hajtod végre.Pl felkar mutatóujj.Az ültetés és fekszik parancsot ha a kutyától eltávozól láb mellett ül vagy fekszik és marad követ.

De megnézem hátha valamelyik fájlmegosztón van e book a kutya nevelése és tanitása.Ha esetleg nem vagy valamelyiknek tagja.Sok szerencsét!

2010. febr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%

Ja és bocsi mivel nem irtad meg hol laksz, ha van kedved és hozzám közel laksz szivesen látlak kutyaiskolánkban Gyöngyösön

Ja a rangsornak ehhez az égvilágon semmi köze,sokkal inkább a gazdi elvesztésétől való félelem.

2010. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Szeparációs szorongás. Az enyémek is ugatnak egy darabig de nem egész nap amíg egyedül vannak.

A tied sem hiszem, h egész nap.

Én is panelban lakom de azért mert ugat a kutya a másik emeleten nem kéne panaszkodniuk.

Nálunk az enyémeken kívül 3 is ugat de senkit nem zavar sztem. Még soha nem panaszkodott senki senkinek.

Egyszer várd ki a lépcsőházba mennyi ideig ugatnak. Sztem Kb 30 perc után más "szórakozás" után néz.

Ha egy kutya egész nap ugatna estére berekedne.

2010. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó van olyan kutya aki napokig ugat. Ne becsüld le őket... Ezért mondom mindig hogy a kutyának nem másik kutya kell hanem ember! Foglakozz vele sokat, játszál vele, vidd sétálni, neveld! Nehogy azt hidd hogy ketten vannak akkor neked csak etetni kell őket, és akkormajd elszórakoztatják egymást... Sőt imádkozz hogy ne szoktassa rá a másikat is...
2010. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszi az eddigi valaszokat!!!! Nagyon hasznosak!!!
2010. febr. 13. 14:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Szeparációs félelem vagy rossz szokás.A többiek által írott dolgok nagyon jók, én kiegészíteném még a bach-virág terápiával, az én egyedülmaradva ugatós tacskómnak ez és a Jan Fennel könyvben leírtak együtt segítettek.Már ketten vannak 2 éve(az ugatós most 4éves)és hála az égnek az új kutya sose nem is ugatott, mert a nagytól sem ezt látta, meg nem is volt tök egyedül.Most, ha megyek reggel el, úgy alszik mind a kettő, hogy nem is reagálnak rá, hogy elmentem otthonról.

Próbálj ki mindent, amit itt leírtak, biztos segít valamelyik.

2010. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!