Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Személyi őrzés-védésre/kísérőe...

Személyi őrzés-védésre/kísérőebnek csak az őrző védők a megfelelők?

Figyelt kérdés
Itt mondjuk első sorban a rotweiler, dobermann, német juhász, snauzer,malinois, boxer-re gondolok. Vagy vannak más fajták is, amiket ki lehet erre képezni? Esetleg valami szépet (hogy anyukám is örüljön :D) Ő ugyanis nincs elragadtatva a dobermann-os 5letettől :D
2009. ápr. 30. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Jók lehetnek a nagyobb testű terrierek pl: Airedale terrier,Amstaff stb. Esetleg a masztifok közül valamelyik vagy egy pásztor kutya pl:Kuvasz vagy nagyon szép szerintem a belga juhászok közül a Groenendael és a francia Briard. Megfelelő kiképzéssel bármelyik kitűnő őrző-védő kutya lehet. Egyébként nekem Boxerom van szerintem gyönyörű de a Dobberman is nagyon tettszik.
2009. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszenek a dobik :P pedig nem vagyok egy nagy őrző-védő típust kedvelő, csak a dobermannok tetszenek. Okosak és gyönyörűek, nem tudom anyukádnak mi baja van velük. Ne higgyetek a róluk szóló gonosz pletykáknak, egyáltalán nem vadak...
2009. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Éppen ez a nag szitu. Hogy én élek-halok a dobikért:) sokan annyira félreismerik őket. De anyámnak egyből at jut eszébe,hogy egy vadállat :( Ez olyan szörnyű,azt mondja,csak akkor lehet dobim,ha saját házam lesz,tehát sac/kb 6 év múlva...ez igazságtalanság. Pedig a dobermann életem egyik nagy szerelme.
2009. ápr. 30. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Mond meg anyukádnak, hogy van pár fajta, ami tényleg vadállat de a dobi nincs köztük. Amikor divatos volt és túltenyésztették, tényleg sok rossz idegrendszerű egyed született de manapság javul a helyzet. Az igazi vadállat a jagd és a jack russell. Ezek nem félelemből nyomják a sót, mint a törpe divatkutyák:) Jó lesz a dobi ha neked az a kedvenced. Anyukád meg olvasson utána, rájön, hogy távolról sem azok a legbrutálabbak.
2009. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mutass neki videókat vagy képeket a dobiról, ahol látszik, hogy milyen kedves tud lenni, és milyen okos! Hátha ez segíthet! Csodáloatosan szép kutya a dobi! :) Vagy próbáld meg elvinni olyan helyre ahol dobik vannak. Kiállításra, vagy tenyésztőhöz. Hajrá! Nekem is álmom egy dobi.
2009. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb kutya ilyen célra a dobermann, intelligens és könnyen tanítható, a gazdáját és a gazdája ismerőseit soha nem fogja bántani. A rottweiler is nagyon jó választás, mert direkt erre a célra tenyésztették ki. A harmadik, de (egyáltalán)nem az utolsó a német juhász; bármit megtesz a gazdájáért, azt teszel vele (pl. elveszed az ételét miközben eszik /enne/), amit akarsz, akkor is hű marad hozzád, ráadásul ez a legelterjedtebb örző-védő kutya is egyben és a legelfogadottabb is. Egyébként a rossznak mondott kutyák se olyan rosszak, ahogy bemutatják őket. Egy pitbull se emberevő ha jól nevelik.
2009. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Mindenképpen bevetek trükköke,hogy anyám megszeresse a dobermannt :)
2009. máj. 3. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!