Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két shihtzum van! Ők benti...

Két shihtzum van! Ők benti kutyák, most költöztünk és kikerültek. Van kutyaházuk, ketten is beférnek. Az egyik már beleköltözött. A másik a lábtörlőn fagyoskodik. Hogyan szoktassam bele?

Figyelt kérdés
Jutalomfalattal, játékkal, jutalmazással próbálkoztam. A kutyaház az ajtó elött van. Mégis a lábtörlőn alszik. Saját ágyát is beleraktam a házikóba. Nem tudom, h mivel próbálkozzak még?! SOS!
2011. okt. 14. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert költöztél, nem kellene kitenni a szűrüket. Ez a fajta öleb kategória. Nekik a lakásban, a gazda mellett élés a megfelelő.

Ki lehet használni az udvar előnyét azzal, hogy kimehetnek futkározni,piszkolni, de állandó kint létre ne ítéld őket.

2011. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint!

Első hogy amúgy is szobacirkáló kutyusok ... És nem hiszem hogy ha eddig bent laktak , most pont télre kéne őket kitenni!!

Második hogy még ha nagytestű "bundásabb" kutyussal tennéd, talán ő jobban alkalmazkodna, de sztem ez felelőtlenség... Amúgy ne vedd tolakodásnak , de miért kell kint lenniük??

2011. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Shih-tzu-t kitettél a kertbe?? Hát hová költöztél, hogy most nem férnek el a lakásban?
2011. okt. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát Te is fagyoskodnál kint, azt hiszem! És ha apukád venne egy XXL-es kutyaházat, amibe beférnél, hiába tenné az ajtó mellé, hiába tenné be még az ágyadat is, akkor is befelé vágynál a melegbe, gondolom...:-) Pont így vannak vele ők is! Ők is a 23-24-25 fokot szokták meg, ahogyan Te is.

Az hogy van kert, az egy előny, de nem egyenlő azzal, hogy akkor kötelezően kint KELL tartani a kutyát.

2011. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval, a helyzet a következő:

Tavasszal költöztünk.... a helység ahol lehetnének, az egy picuri előszoba és mivel reggeltől estig nem vagyok itthon jobbnak láttam, ha kettőjüknek nem ebben a pici előszobában kell kuporogniuk napi 8-9-10 vagy akár 12 órát.Ha meg csak éjjel engedem be őket, akkor mi lesz nappal? Akkor is lehet -10, nem? Már tavasz óta szoktatom ki őket, fokozatosan, már 2 hónapja teljesen kint vannak.

Az állat nem buta, hiába öleb. Ha fázik, akkor be kéne mennie a másik kutya mellé, ahol egymást nagyon jól felmelegíthetik.Én sem maradnék a szőnyegen, ha lenne egy társam aki mellé bebújhatnék egy melegebb helyre........ Ráadásul az egyik kutyus eléggé bepisilős, annak ellenére, hogy szobatiszta, bár ezt könnyen meg lehetne oldani.

Direkt meghagytam a bundájukat. És napközben kiválóan érzik magukat kint, rohangálnak. Az az állatkínzás, ha egész nap bezárnám ide őket, holott mind a két kutya egy energikus, mozgásigényes állat.

2011. okt. 14. 12:44
 6/11 A kérdező kommentje:

Jah és a lakás nem az enyém, bérlő vagyok.... :S

És jelenleg nincs jobb lakhatásom sem a kutyáknak sem nekem.....

2011. okt. 14. 12:45
 7/11 anonim ***** válasza:

"Az állat nem buta, hiába öleb. Ha fázik, akkor be kéne mennie"


Megválaszoltad a saját kérdésed! Ha fázni fog, majd bemegy. Most még nem fázik.

2011. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És reggelente miért remeg??
2011. okt. 14. 13:53
 9/11 panettone ***** válasza:
Kutyaajtó? aztán majd eldönti akar-e kerti kutya lenni....
2011. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De a macskákat és az egereket nem szeretem a házban......... se a kis betörő gyerekeket.....
2011. okt. 17. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!