Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le erről...

Hogyan szoktathatom le erről a viselkedésről?

Figyelt kérdés
Ha a kutyám kap valami rágcsát és a közelébe megyek akkor megmorog. Erről hogyan szoktathatom le?
2009. máj. 1. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Az én kutyám is ilyen!!

Szerintem ez az ösztönei közé tartozik!

2009. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Ez egyáltalán nem jó, ha ezt csinálja a kutya. Úgy szoktathatod le erről, ha sokszor adsz neki kézből falatokat és akkor rájön, hogy nem kell féltenie tőled a kajáját.
2009. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szoktam neki kézből adn falatokat de mindig ezt csinálja. De még a tányérját is elvehetem elölle kaja közbe.Ez nem falka sorrendi valami? és ha igen akkor mivel erösithetem meg hogy én vagyok a falkavezér?
2009. máj. 1. 11:20
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha egyszer birkózol vele, szorítsd le a kutyát a nyakánál a földre és ne engedd, hogy onnan felálljon. Akkor engedd el a nyakát és engedd felkelni, amikor már nem küzd, hanem megadóan fekszik a földön. Ezzel bizonyíthatod neki, hogy erősebb vagy és följebb állsz a ranglétrán a falkában mint ő.
2009. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is csinált ilyet még kölyök korában(rotweiler). Én úgy szoktattam le, hogy adtam neki csontot, és míg kimondtam a "Kérem!" parancsot, óvatosan kivettem a szájából a csontot. Nem kell félned, a gazdáját sosem harapná meg :) Mikor odaadta, megdícsértem, és visszaadtam neki a csontot. Ezt többször megismételtük(pár nap eltéréssel), és már a harmadik alkalommal készségesen kiköpte azt, ami a szájában volt. Meg kell tanulnia, hogy a kéz ad, és nem elvesz. Pedig egy rotweiler :D
2009. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezt megprobálom. Köszi a válaszokat.
2009. máj. 1. 11:50
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Ez igen komoly dominancaiaprobléma!!!

Sürgősen tenni kell ellene valamit,mert baj lehet.

Ha pesti vagy,tudok olyan kutyasulit ajánlani,ahol direkt az ilyen problémás kutyákat teszik rendbe,és ingyenes!

Addig is apró,de fontos dolgok:

Te vagy a falkavezér,Te döntesz mindenben,neki ez nem dolga.Ő alárendelted(kellene,hogy legyen),nem védhet előled semmit.

Alap dolgok:mindenhova Te lépsz be először,Te lépsz ki először,kutya nem előzhet meg.

Érdemes 24 órán keresztül kizárni a falkából,figyelmen kívül hagyni a létezését.

Odamegy hozzád,elfordulsz,ellépsz tőle.Nem szól hozzá,nem foglalkozik vele a családból senki.

Séta:szó nélkül ráteszed a pórázt,ellenkező irányba indulsz vele,mint amerre menni akar,pisi-kaki,aztán irány haza.

Etetés:szó nélkül elérakod a tányért,fél óra múlva elveszed előle ha evett,ha nem.

Jutifali,rágicsa egyáltalán nem.

Elsőre kb.ennyi.

2009. máj. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Hát szerintem ez egy kissé szigorú, főleg, mert a kutya nem jön rá, mi ez a nagy változás. És arra sem jön rá, mivel érdemelte ki mindenzt. De a hozzászólásod első fele tökéletes volt, csak a második fele...hát :( Én inkább apróságokban nem engednék (ahogy te is említetted,előremész stb stb), de ez az egy napos "nem venni észre a kutyát"...Szerintem ez max akkor célravezető, ha előtte valami nagyon rosszat művelt(megmorogta a gazdit, felugrott a díványra), de akkor sem egy napra, max pár órára-de még ez is sok. És amikor a kutya bocsánatot kér, a gazdihoz dörgölődik, előveszi a cuki pofiját, akkor meg kell dícsérni, mert ebből tanul a kutya. Nem abból, hogy kirekesztettnek érzi magát.
2009. máj. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Az én bullterrieremnél hasznos volt ez a "drasztikus"módszer.

Addig jutottunk,hogy az ágyamra pisilve jelezte,hogy ő a falkavezér,olyan magas rangú a falkánkban,hogy még ezt is megteheti.

Eredetileg 1 hét(!!!)kizárást javasolt a problémás kutyák rehabjával foglalkozó nagyon sikeres szakértő,de egy napot is alig bírtunk ki.

A kutya már nem pisil azóta az ágyra.

2009. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Ó hát szegény kutyának nem lesz semmi baja, ha egy napig nem ugrálják körül, lehet lepontozni! Ezkomoly dolog.. Elég érdekes történetek születnek belőle. Pl amikor egy kutyának amikor olyan kedve volt, reggel a fal mellé állította a családot és nem mehettek el... És igenis képes megharapni a gazdáját ha magát hiszi vezérnek. legfeljebb náha ez csal odakapás, de az embernek az nem csak egy kis csípés. Szerintem alkalmazd azt a módszert amit ajánlottak, hogy nem figyelsz rá. Hidd el nem lesz tőle semmi baja! A kutyának stresszel is jár, ha azt hiszi, hogy neki kell irányítani. Ha tisztázódik a kérdés, sokkal nyugodtabblehet... Ha van rá lehetőséged, vidd kutyaiksolába...
2009. máj. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!