Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyánk karmol, harap. Még...

Kiskutyánk karmol, harap. Még csak 3 napja van nálunk, nagyon kis virgonc lett. Hogy szoktathatom le róla?

Figyelt kérdés

Nekem nem újság, igyekszem a felugrálást elkerülni, de van két gyerekünk. Őket jobban zavarja, hogy a kiskutya mancsol, karmol, belecsipked a lábába, karjába. Pl. reggel a fiam veszi a cipőjét, guggol az előszobában, a kutya meg ráugrik, feldönti, összekarmolja.

3 hónapos a kuty.


Mit lehetne tenni? Le lehet reszelni picit a körmét? (Vágni nem merem, mert fekete körmei vannak, és egyáltalán nem látszik, hogy kezdődik az eleven, idegekkel átszőtt rész) Sokat van a teraszon, de nem mászkál annyit, hogy lekoptassa.

Bántani ezért nem akarjuk, hisz csak játszani szeretne.


A másik gondom, hogy folyton nyúzza a kiscicákat, még csak 4 hetesek, nem tudják maguk megvédeni. Hogy érjem el, hogy picit óvatosabb legyen?

Az anyjukkal már hamar tisztázták, ki az úr a háznál, és meddig lehet elmenni.


Mikor először láttam, meg első nap, mikor elhoztuk, még úgy meg volt szeppenve, csak ült, feküdt, meg bújt és nyalogatott, hát jól felbátorodott. :)


2011. máj. 25. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A macskákat eleve olyan helyre kéne tenni ahol nem éri el. Ha a macska csak 4 hetes akkor az nem nyúzás hanem állatkínzás már... A többire meg mást nem lehet mondani, mint hogy ne hagyd neki. Csak így fog leszokni róla.
2011. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szidni a kutyát, és nem szabad engedni neki. Ismétlem, leszidni kell, nem megverni, mielőtt bárki azt írná hogy én ezt írtam. Ha ezeket a dolgokat hagyod, akkor a kutya azt gondolja ő neki ezt lehet. De nem lehet, te vagy a főnök, szóval ne hagyd hogy ilyeneket csináljon.
2011. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Ezt hosszú, kitartó és következetes neveléssel lehet megoldani. Lesznek még ennél rosszabb időszakok is. Nem láttatok még kölyök kutyát? Vagy mit gondoltatok mielőtt megvettétek, hogy majd 3 hónaposan magától tudni fogja hogyan kell viselkedni?
2011. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A cicákat már nem lehet tenni sehova, mert ők mennek oda, ahová akarnak. Macska. Független.

Amúgy meg öt perc múlva összebújva alszik az egész társaság, és a kutya se sír este, meg egyedül, ha "csatlakozhat a falkához".


Csak mi parázunk, nehogy bajuk legyen, hogy ő nagyobb, és terelgeti őket állandóan, meg nyalja össze-vissza, és viszi vissza az alomba.

2011. máj. 25. 09:12
 5/6 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:11


Bocs, hogy nem vagyok okleveles kutyatenyésztő, aki évente 8-10 kölyköt is lát (6 héten keresztül :P), és mégis ebállatot mertem hozni, miután a másik 18 boldog év után kimúlt.

Arra se emlékszem, milyen volt kölyökkutyának (én is kölyök voltam még, nem én neveltem, bocsek), és most nem sokat okosodtam a könyvekből.


Viszont annyit tudok, hogy nekem kell megtanítani, nem fogja tudni magától, EZÉRT kértem segítséget.


Nem tőled, nyugi.

Olyanoktól, akik tudnak is segíteni. :P

2011. máj. 25. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nagyon jó a hozzáállásod az állatokhoz, én is hasonlóan gondolkodom.:)

A többiekkel ne foglalkozz, csak "trollkodnak" nagy magányukban...


Nekem is van egy kölyökkutyám, de mellette van 2 felnőtt nőstényem is, akik anyáskodnak felette, játszanak vele, így velünk, emberekkel csak ritkán incselkedik...

Valószínűleg túl sok energiája van, unatkozik, csak játszani próbál - ahogy Te is írtad.:)


Ahhoz, hogy meg tudd fenyíteni, már tudnia kellene, mi a rossz és mi nem.

Én inkább azt javaslom, hogy ilyenkor a gyerekek "sikkantsanak" egy kicsit, a kutyák egymás közt így jelzik, ha valami már túlmegy a játék határán és fáj.

Ilyenkor a kölyök automatikusan abbahagyja a támadásprojektet.:)

Ebből meg fogja érteni, hogy ez nem jó a gyerekeknek és rövid időn belül nem fogja csinálni, hiszen nem fájdalmat akar okozni.


Csak próbáljatok vele minél többet együtt lenni, 3 hónaposan már kisebb sétákat is tehet, vigyétek autóval is kirándulni, főleg kutyák közé, ez sokat fog neki segíteni a személyiségfejlődésében és az idegrendszerének az edzésében.:)


Vagy akár ha van rá kapacitásotok, szerezzetek be mellé egy 1-2 éves kutyát menhelyről, és meglátjátok, mindkét kutya nagyon meghálálja majd!:)



Minden jót, remélem,tudtam segíteni!:)

2011. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!