Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadta meg a másik kutyát?

Miért támadta meg a másik kutyát?

Figyelt kérdés

Vendégségbe voltunk, és elhoztuk a shar-pei kutyusunkat az itteni spánielhez. Szépen elvoltak, amíg a spani nem hozott egy üveget hogy dobjam el neki. Néhányszor ledobta elém, én meg eldobtam neki aztán már nem akarta odaadni hanem csak lefeküdt elém, és ha közeledtem akkor nem mozdult, csak morgott. Megfogtam az üveget és kitéptem a szájából és amikor emeltem fel, hogy eldobjam, morogva ugrott az üveg után. Miután eldobtam,szaladt utána, a shar-pei is futott utána de nem akarta az üveget,csak kergetőzni szeretett volna. Ezt néhányszor eljátszottuk, kicsit kezdtem aggódni a morgás miatt, próbáltam magam nyugtatni,hogy csak játékból morog. Amikor vagy hatodjára is morogva lefeküdt elém akkora shar-pei rámászott, és eldurvult a helyzet: összeverekedtek. Azt se tudtam, hogy mit csináljak, gyorsan megfogtam shar-peit a bőrénél fogva és felemeltem, majd két kezemben fogva elzártam egy kis udvara.

Az a kérdésem, hogy az üveget akarta elvenni, vagy engem akart megvédeni? Eddig a shar-pei mindig játszani akart vele, a másik meg velünk szeretett volna labdázni és nem is figyelt rá.

A spani 4 éves ivartalanított kan, kicsit neveletlen, sok mindent megengednek neki, a shar-pei 1 éves ivaros szuka, de én vagyok a falkavezér.


2011. okt. 15. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyém is szokott morogni játék közben (kistestű, 4 éves, ivartalan szuka) de tudom, hogy neki ez a játék része, semmi agresszió nincs mögötte.

Én a helyedben azt csináltam volna -főleg, ha Te is aggódtál a morgás miatt- hogy elveszem tőle az üveget, és vége a játéknak. A morgást nem tudom, hogy mi válthatta ki. Lehet, hogy ő is csak játékból csinálta, a Te kutyád pedig ugrott a morgásra.

2011. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

De hát az én kutyámnak nem kellett volna tudni, hogy játékból morog? Meg lefeküdt elém és nem szaladt el, mikor dobbantottam, vagy közeledtem, de közben morgott. Szóval biztos azt akarta, hogy elvegyem.(legalábbis szerintem, mert az enyém mindig elszalad, ha dobbantok a lábammal, viszont ha mondom, hogy hozza, akkor odajön és a kezembe adja,vagy lerakja elém a labdát) Aztán a vége felé már az üveg után ugrott, mikor kivettem a szájából. Nem volt éppen játékos a morgása. De igazad van, be kellett volna fejeznem, én is elrontottam.

2011. okt. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!