Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadta meg a másik kutyát?

Miért támadta meg a másik kutyát?

Figyelt kérdés
10 hónapos szuka kutyám most tüzel. Tegnap meglátogattak minket a barátaink 4 hónapos szintén szuka kiskutyájukkal, mert most nem megyünk kan kutyák közé. Eddig mindig imádták egymást, nagyokat játszottak, most viszont az én kutyám gondolkodás nélkül megtámadta a pajtását. Miért tette ezt? Direkt azért jöttek el, hogy az enyém ne legyen olyan magányos, míg tüzel, hadd játszanak egy kicsit. A tüzelés miatt támadott?
2010. júl. 11. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy amiatt, mert ilyenkor a szukák sokkal ingerlékenyebbek. Előzőleg is nálatok találkoztak a kutyák? Mert ha nem, akkor az is elképzelhető, hogy a területét védte.
2010. júl. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, előzőleg is gyakran jártunk egymásnál a kutyákkal, sehol nem volt gond köztük, még kölykök, nem gondoltam, hogy ennyire megváltozik a kutyám tüzeléskor.
2010. júl. 11. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:

hát megesik az ilyesmi. gondolj csak bele a lányok is hisztisek ha épp megjött nekik. Egyébként sok ilyen kellemetlenséget megspórolhatnátok a kutyának és magatoknak is ha ivartalaníttatnátok a kutyátokat.



Miért ivartalaníttassam a kutyámat?


A nem tenyésztésre szánt, kedvencként tartott kutyák ivartalanítása ma már Magyarországon is részét képezi a felelős kutyatartásnak . Mind állatorvosi, mind állatvédelmi szempontból számos megalapozott érv hozható fel a beavatkozás mellett. Hogy tisztán láthasson ebben a kérdésben, a következőkben megpróbálunk átfogó tájékoztatást nyújtani magáról a beavatkozásról, illetve annak következményeiről.


Milyen előnyökkel járhat az ivartalanítás?


* A tüzelés és a vele járó kellemetlenségek megszűnnek

* Megelőzhető a nem kívánt vemhesség , ugyanis ez még a legnagyobb odafigyelés mellett is bekövetkezhet, és a születendő kiskutyák elhelyezése rendszerint komoly problémát jelent

* A méh gyulladásos és daganatos betegségei megelőzhetőek

* Az emlődaganat kialakulásának kockázata nagymértékben csökkenthető a kutya fiatal korban történő ivartalanításával.


És milyen hátrányai lehetnek a beavatkozásnak?


A legtöbb feltételezett hátrány rendszerint nem hozható összefüggésbe az ivartalanítással. Leggyakrabban az elhízást, a lustaságot, az állat egyéniségének, játékosságának elvesztését említik, mint a műtét negatív következményeit. Ezek közül is az elhízás kerül leggyakrabban szóba. Az elhízás a túlzott tápanyagfelvétel következménye . Így az eleség mennyiségének csökkentésével, vagy összetételének megváltoztatásával előzhető meg, mind az ivartalanított, mind a nem ivartalanított kutyák esetén.


Az ivartalanítás a kutya személyiségét, elevenségét, intelligenciáját nem változtatja meg.


Milyen kockázatai lehetnek az operációnak?


A nőstény kutyák ivartalanítása viszonylag nagy műtétnek mondható, mivel a hasüreg megnyitásával jár. Így csak teljes altatásban végezhető el. Ennek ellenére a modern altatószerek és korszerű berendezések használatával a komplikációk valószínűsége nagyon alacsony.


Hogyan zajlik ez a beavatkozás?


Ha rászánja magát az operációra, kérjük telefonáljon nekünk, hogy megbeszélhessük a műtét időpontját.


Az altatás előtt 12 órával már ne kapjon a kutya enni, és 6 órával előtte már inni sem. Amikor megérkeznek rendelőnkbe, a kutyát megvizsgáljuk, hogy teljesen egészséges-e. Ha minden rendben van, megkapja az altató injekcióját. Általában 5-10 perc alatt alszanak el ennek hatására a kutyák.


Minden műtétnél vénakatétert helyezünk be a kutya egyik első lábába. Ez egy néhány centiméteres hajlékony cső, amit egy tűszúrással juttatunk be a vénába. Ez azért fontos, hogy a műtét alatt szükség esetén gyógyszereket illetve infúziót adhassunk.


A műtét során egy néhány centiméteres hosszanti metszést készítünk a has középvonalában, a köldöktől hátrafelé. Ezen keresztül távolítjuk el a petefészkeket . Végül a vágást három rétegben összevarrjuk . A bőrben lévő varratokat nyolc nap elteltével el kell távolítani, a belső varratok önmaguktól felszívódnak.


Mire kell számítanom a műtét után?


Amire a kutya teljes ébredéséig oda kell figyelnie:


* Száraz, meleg helyen legyen.

* Fontos, hogy a padlón helyezze el, nehogy leessen a fotelből, ágyról ébredezés közben.

* Ne legyen előtte víz vagy eleség a félrenyelés kockázata miatt.


Amire a kutya tejes ébredéséig számíthat:


* Nyüszögés

* Remegés, nyálzás

* Enyhe hányás, öklendezés

* Támolygás, elesés


Ezek a tünetek mind az altatószer hatására alakulnak ki, a nyüszögés inkább az ijedtség jele, semmint a fájdalomé.


Amire a varratszedésig oda kell figyelnie:


* Mivel az ivartalanítás egy hasi műtét, a bélsárürítés közbeni erőlködés fájdalmas lehet a kutya számára. Így célszerű a székletet lágyító eleségek adása. Semmiképpen sem javasolt a csont etetése a varratszedésig!


* A seb lehetőség szerint ne szennyeződjön. Naponta egyszer-kétszer tanácsos higított betadine oldattal lemosni a sebet és környékét.


* Nagyon fontos, hogy a kutya ne nyalogassa a sebet. Ennek elkerülésére gyakran szükséges védőgallért tenni a kutyára. Ne ijedjen meg, ha a gallér kezdetben zavarja a kutyát, szinte mindegyikük egy-két napon belül megszokja.


Amire a varratszedésig számíthat:


* A műtétet követő napon még bágyadtság, étvágytalanság előfordulhat. Amennyiben ez nem múlik el, kérjük telefonáljon, hogy megbeszélhessük a további teendőket.


* A műtéttel egyidőben egy 24 órás hatású fájdalomcsillapítót adunk a kutyának. Szükséges lehet még két-három napig folytatni a fájdalomcsillapítók adagolását.


Azt hallottam, hogy a kutyának életében legalább egyszer szülnie kell. Igaz ez?


Ez a tévhit még mindig nagyon elterjedt a kutyatartók között. Az igazság az, hogy semmi sem indokolja, hogy az ivartalanítás előtt szüljön a kutyája. Sőt, inkább felelőtlenség lenne, mind az ön kutyájára, mind pedig a születendő kiskutyákra nézve. Ugyanis a vemhesség illetve az ellés során számos komplikáció léphet fel, amik az anyakutya életét is veszélyeztethetik, és a kiskutyák elajándékozása sem könnyű.

2010. júl. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya változik meg ennyire. Ha megneveled rendesen akkor még egy kan elől is vissza tudod hívni...
2010. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hormonok teszik ezt vele,a tüzelés miatt.

Az én kutyám ugyanezt teszi,de ő álvemhes.Amint kiheveri,viszem ivartalaníttatni,neked is ezt javaslom,ahogy az előttem szóló ezt már leírta.

2010. júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!