Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kutyus összeszoktatása?

2 kutyus összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos fiú mini csivavám, aki nagyon jól viselkedik, azonban kicsit szocializálatlan. Mivel van hogy 5-6 órát egyedül van ezért vettem mellé 2 napja egy szuka 6 hónapos mini csivavát. De azt tapasztaltam, hogy fél az új jövevénytől, amikor elvittem őket közös sétára nem is foglalkoztak egymással, aztán a játéknál sem. Az új jövevény ráadásul felülkerekedik a fiún! Ma arra keltem hogy egy játék miatt megharapta a fülét!! Elég ellentétes természetűek, a fiú energia bomba, a kislány mindig ölben akar lenni és követ folyamatosan. Mennyi idő szükséges az összeszoktatáshoz? Vagy ne is próbálkozzam? Lehet még pici kiskutyát kellett volna vennem mellé? Tejesen kétségbe estem:(
2011. okt. 17. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Össze fognak szokni, bár egy kutya szocializációja nem abból áll, hogy veszel mellé egy másikat, hanem sétálni hordod, és össze szoktatod más kutyákkal.

Azt viszont ne hagyd, hogy bántsa a másikat! Az tök normális, hogy kialakult egy rangsor, az sem probléma, ha a szuka dominánsabb. De Te vagy a gazdájuk, és azt nem hagyhatod, hogy terror legyen.

Az ivartalanításról ne feledkezz meg, mert a szuka hamarosan tüzelni fog.

2011. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem abból áll, csak igazából emberek között nőtt fel, itthon nincs másik kutya, sétálni meg nem nagyon hordtam mert vidéken lakom és nagy a kert neki, ráadásul alig látni másik kutyát az utcán :S

Az ivartalanítás nemsokára megfog történni a kisfiút akarom ugyanis rejtett heréjű és 1 éves kora előtt meg kell csináltatni.

Egész héten itthon vagyok, szóval most kell valahogy összeszoktatnom őket, de attól félek hogy ha elmegyek itthonról nehogy kárt tegyenek egymásban. A kisfiú fülén most 2 harapás van!:S

2011. okt. 17. 09:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit nyugodj meg. Két egymás számára ismeretlen kutya általában nem foglalkozik egymással eleinte otthon. Az meg, hogy vitáznak tárgyakon tök normális, ezzel meccselik le, hogy ki van felül. Általában a szuka van felljebb a rangsorban. Pár harapás kölyköknél még semmi, az még játék eredménye is lehet, az én kutyámnak mindig véresre cakkozzák a fülét a kölyökkutyák.
2011. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6 hónapos azért már nem annyira kölyök, és én akkor sem hagynám, hogy fizikai fájdalmat okozzon a másiknak.
2011. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem is engedem hogy verekedjenek! Az más hogy próbálgatják egymást a rangsor miatt, de amikor már látom hogy durvul ráütök a seggére annak aki durva. Igazából már bánom, hogy megvettem. Lehet elajándékozom a rokonomnak aki régóta vágyott már egy ilyen kutyusra. Sajnálom is meg nem is. De rossz látni, hogy a kutyusom szomorú amiatt, hogy más kutya is itt van. Már enni sem akar.
2011. okt. 17. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!