Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pórázhoz a...

Feldmütze kérdése:

Hogyan szoktassam pórázhoz a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lassan öt hónapos Bullterrierem, próbáltam sétáltatni, de sajnos nem jön össze. Rárakom a pórázt és a kutya ledermed, nem megy semerre, meg se mozdul. Pedig azért(is) kellett kutya, hogy tudjak valakivel sétálgatni, mivel a barátaim nem nagyon bírják az olyan távú sétákat, amiket én szeretek :)

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan szoktassam pórázhoz az ebet? Nagyon hálás lennék!


2011. okt. 17. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
idővel hozzászokik.
2011. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy kicsit korábban is hozzá lehetett volna szoktatni..


a nyakörvből csinálsz egy kört és egy jutifalattal/játékkal ráveszed hogy át dugja a fejét egy párszor megcsinálni ,utána amikor becsatolod akkor is jutifalat aztán a pórázt csatold rá jutifalat persze csak akkor kapjon ha jól elvégezte a feladatot és ha nem megy elsőre akkor többször kell gyakorolni..a másik hogy naponta többször csináld meg ezt és csak hagyd hogy had húzza maga után a pórázt 1 nap múlva pedig fogd meg a póráz végét és játékkal/jutifalattal csald magadhoz de ne húzd a pórázt, aztán ha nem megy egy picit húzd meg ..eleinte sokszor kiakar bújni belőle de nem szabad hagyni..az a lényeg hogy a pórázt pozitívan fogadja mi a 2,5 hónapos kutyánkat így szoktattuk pórázhoz 3-4 nap alatt szépen megtanult a lakásban sétálni és amikor már megkapta minden oltását és levittük akkor már szépen sétált:) sok sikert!! remélem segítettem...

2011. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok

valószínű azért dermed le mert megkell tanulnia pórázon sétálnia mivel a kutyák póráz nélkül születnek így nem tudják az hogy működik...ugyan úgy meg kell őket tanítani pórázon sétáltatni mint ülni,feküdni stb..

2011. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én amikor kaptam az angol bulldogomat akkor volt 4 hónapos. Ő sem tudott még pórázzal sétálni, de kellett neki 1.5-2 hét rendszeres törődés, foglalkozás, hogy megszokja és meg is tanulja, hogy az a "kötél" mire is való ami hozzá van erősítve. Először én úgy csináltam, hogy ráraktam a pórázt és nem is nagyon volt a kezemben a másik vége, inkább leraktam a földre és elkezdtem szaladni, majd hívtam magamhoz. Aztán végül megértette, hogy mire is jó a póráz. Most már csak a bajom vele, hogy nem tud megmaradni az egyik oldalamon, inkább mászkál össze-vissza ami nekem néha kicsit kellemetlen. De erre is meglehet tanítani idővel. :)
2011. okt. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!