Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a pórázhoz és nyakörvhez?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyám teljesen megőrül, ha nyakörvet illetve pórázt adunk rá. 3 hónapos korában raktam rá először, szerintem semmi rossz élménye nincsen, de ha ma előveszem a nyakörvet, nem tudnám "beleerőltetni".Általában úgy szoktam, hogy lerakom a nyakörvet, a másik kutyámat odahívom, trükközünk, erre odajön a kicsi, és akkor vele is gyakorlok, ugye nyakörv mellett. Utána jutalomfalatokat dobálok, néha a nyakörv közepébe, utána felemelem a nyakörvet, és a kezemből adom neki a jutit, közel a nyakörvhöz. Utána próbálom az orránál fogva belevezetni a nyakörvbe a fejét. Persze a nyakörv sokkal de sokkal nagyobb, úgy 45 centire ki van húzva.

És nem megy így sem:( Szerintetek mennyi idő kell majd hozzá, vagy másik módszert ajánlotok?:(


2011. szept. 20. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
hát mi 10 hetes korába szoktattuk rá a kutyánkat naponta többször rá adtuk hogy mire már lelehet vinni sétálni már szépen menjen...kört formáltunk a nyakörvből és a jutifalatal belevezettük aztán a földre leraktam a falatott és amíg a falattal volt elfoglalva addig rá is csatoltuk ezt játékkal is meglehet csinálni nekünk ez már müködött most 3,5 hónapos amikor elő veszük a nyakörvet oda jön elénk és leül és ráadjuk nem mindig sikerül zökkenő mentesen , de szerintem te is tanísd meg az ül parancs szót és utána már hátha könnyebb lesz én már 10 hetes korában megtanítotam ülni és bármi van vagy hívjuk leül elénk okos kis dög :) egy havenese-ről van szó :)
2011. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem már hat heteen ült, feküdt.. szóval nem azzal van a gond:( hanem fél, mintha meg akarnánk fojtani vagy nemtudom :S
2011. szept. 20. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de próbáld meg hámmal. Van amelyik tényleg fél és ha ilyen, akkor ki is bújhat belőle. Nekem az egyik kutyám így tanult meg sétálni, és amikor már örült, hogy sétálhat, és lázba jött a póráz gondolatától is, akkor visszatértünk a nyakörvre és működött. A hám felrakása bonyolult, de segít 3-4 deka sonka. Amíg azt próbálja kiszedni a kezedből addig lehet 'öltöztetni'.
2011. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát jó, de akkoz is rá kell rakni a nyakára, mert nekem most olyan van, hogy ugye nem az a szimpla, hanem be kell dugni a fejét, és a hóna alatt átcsatolni hátra:S

szerintem annak mégjobban ellenszegülne:(

de köszi, megpróbálom:)

meg amugy ha látná, hogy a nagytesóján is van, meg ő is kibírja ugymond, akkor nem annyira ellenkezne, vagy nemtudom :SS

azért köszi mindenkinek ! :))

2011. szept. 20. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mekkora az a kutya? Simán ráhúznám... Kapálózik, meg morog, de kit érdekel? Majd rájön hogy nem rossz, ha sétál benne. Ez nem azt jelenti hogy kínozd meg, de néha olyan dolgot is meg kell tenniük, ami nem tetszik nekik. Ha rajta van a másik kutyán az nem fogja meghatni. Te vagy a főnök, az van amit te akarsz! A kutyám hisztizett amikor fésültem a bundáját. Megpróbáltam szépen, jutalomfalattal, kedvesen stb. Hiszti volt a vége. Akkor megfogtam és nem volt mit tennie, tűrnie kellett. Utána abbahagyta a hisztit én meg megdicsértem. Mi maradt meg a kutyában? A dicséret. Ha lehiggad jól csinálja.
2011. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5 hónapos keverék.

De kistesóim nagyon nyúzták kiskorában, most ott vagyunk, hogy nagyjából már megbízik bennünk. Igazából a bizalmatlanság miatt nem tudunk vele mit kezdeni.

Jó, ráhúznám, persze, hisz nem ő az úr. Viszont nem akarom, hogy elidegenedjen tőlem.

2011. szept. 20. 22:09
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Azért csinálja, mert megteheti. A kutya nem azt fogja tisztelni, aki babusgatja és nem meri ráadni a nyakörvet, hanem azt, aki határozottan ráparancsolja és nincs mese, megyünk sétálni.

Egyszerűen ne foglalkozz a tiltakozásával és érvényesítsd az akaratod.

2011. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vikitorka válasza:
Előző válaszolónak igaza van én kutyám is azt hitte sokáig ő itt az úr.... Mivel szavakkal nem lehet ezt megbeszélni vele szokásokkal kell neki megmutatni mi a helyes és mi nem.
2011. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!