Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam pórázhoz a...

Hogy szoktassam pórázhoz a kutyusomat? Legszívesebben levenné magáról és össze-vissza húz.

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 17:14
1 2
 1/14 IGCM ***** válasza:

Mennyi idős?

Először a lakásban tedd rá és hagyd,hogy abban mozogjon.Ha megszokta akkor vedd le csak.Utcán pedig jutalomfalattal csalogazsd magad után.

2011. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
5 hónapos és tegnap érkezett :) Kertben lakik. Ma ráraktam, de le akarta venni meg látszott rajta hogy kényelmetlen. Meddig hagyjam fennt hogy megszokja?
2011. febr. 20. 17:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia !


Semmiképpen sem húzhatja a pórázt, mert ez azt jelentené, hogy ő vezet téged, ő visz sétára téged.


Ültesd le a bal oldaladra. Bal kezeddel fogva a pórázt, tartsd rövid pórázon. Mindig ugyanazon az oldalon vezesd a kutyát! Használd a már megtanult. „Figyelj!” parancsot, hogy felkeltsd a figyelmét. A parancs megtanításának további leírása itt:


[link]

2011. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Ragd rá a kutyára a pórázot és ne hagyd hogy az legyen amit ő akar légy vele határozott elösször sétáltasd a lábad mellet több napokon át ha nagyon akar húzni és ha már látod a javulást akkor futhatsz vele vagy ilyesmi sok sikert :)
2011. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 IGCM ***** válasza:

Amíg nem szokta meg a pórázt addig ne mtudja sétáltatni gondolkodjatok már :/

Nem elég neki a rengeteg új inger séta allatt még a póráz is idegesítni.

Reggel tedd rá és másnap regelig nyugodtan hagyd rajta :D

Előbb utóbb úgyis lefekszik aludni és beletörődik.Aztán mehet ki sétálni.JA és egy 5 hónapos kölyköt nem kell cibálni rángatni lább mellé hurcolászni erőszakkal maximum csak jutalomfalattal!!

2011. febr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Úgy csináltuk hogy apa vezette pórázon én meg az udvar egyik végére álltam és mikor mutattam a jutalomfalatot, akkor elkezdett jönni felém és apa pedig próbálta visszafogni. Mikor elért engem, odaadtam neki a jutalomfalatot :) Csak az a baj hogy a jitalomfalat miatt megy szépen és itt megakadtam...

Ha nem látja a falatot akkor először elkezd rángatózni, forogni, két lábra emelkedik és próbálja megfogni a fogával a pórázt, meg leül és néz, majdhogynem elalszik xD (de közben meg csóválja a farkát :D )

Akkor most rárakom a pórázt és majd reggel leveszem :)

2011. febr. 21. 16:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne siess! Az enyém a nyakörvet kb egy hét alatt szokta meg, mert nem vagyok a jutifalatos nevelés híve. Ráraktam (félt tőle), de utána elengedtem. Aztán levettem és megdícsértem. Ez reggel meg este, aztán a végén semmi baja nem volt.


Utána jött a kövekező "sokk", a póráz. Elengedtem, hagy csinálja amit akar. Először megijedt, h miért követő őt egy fekete hosszú micsoda, de aztán meg nekiállt vele játszani. Arról pedig kettő nap volt leszoktatni, és minden rendben. Húzni pedig először pár napig próbált, de rántottam és mondtam, h ne húzz. Most csak mondanom kell h ne húzz és akkor jön is közelebb. De egyáltalán nem jellemző, h húz, csak néha nagyon követ egy szagot és nem nem tudom vele tartani az iramot :)

2011. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

KKöszi a válaszod :)

Mikor ráraktam a pórázt, nagyon megszeppent hogy nem tud olyan felszabadultan mozogni, de majd megszokja :) holnap leveszem, és pihentetek egy napot aztán próbálom megint tanítani :)

2011. febr. 21. 20:02
 9/14 nory0722 ***** válasza:
Az én kutyám az utcáról jött,és leült,ha pórázon vittem! Miután megszerette a másik kutyánkat,utána jött,de nálunk az volt a megoldás,hogy 2hétig flexi pórázt használtam,és mindig magamhoz hívtam,dicsértem! Miután megszokta a flexit,váltottunk rövidre és így tanítottam. Ez után volt,hogy póráz nélkül vittem(miután itthon megtanulta a lábhoz és az ide vezényszót). Mára szebben jön láb mellett,mint a másik kutyánk(igaz a másik vadászkutya,neki halti a megoldás)! Eleinte flexivel is össze-vissza ment,de 2nap múlva rájött,hogy pórázon van,de mégis 'szabad',mivel látta,hogy a másik is élvezi. Főleg,hogy a másikat elengedtem,és pár nap múlva szaladt utána.:))
2011. febr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Csurmi ***** válasza:
Nekem németjuhász van. Rászoktatni nem volt gond. De egyszer elvittem egy hosszabb sétára, be akartam menni egy kisboltba, és a pórázt odakötöttem egy telefonfülkéhez. A kutya szaglászott, amikor meglátta hogy 3 m-re vagyok tőle elkezdett utánam szaladni és akkorát rántott rajta a póráz hogy elfeküdt. Azóta morog ha a pórázt a közelébe viszem. Azóta nincs póráz, autóval viszem és erdőben szabadon szaladgál.
2011. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!