Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon fontos! Hogyan lehetne...

Nagyon fontos! Hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát panelba(1+fél szobás). Mopszot szeretnék, ismerem a fajtát, így tudom, hogy neki a lakás való, nem bírja a rideg tartást. A gond az, hogy a házirendben(albérletben lakunk) elvileg tilos állatok tartása a lakásokban. Amit azért nem értek, mert három kutya is van a lépcsőházban. A főbérlőnk nem ellenezné a dolgot. Mit lehet ilyen esetben tenni?
2011. okt. 17. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A ház gondnokával kell beszélni, illetve a helyi önkormányzatnak is van ebtartási rendelete és gondolom aki ott tart kutyát a lépcsőházban is tud felvilágosítást adni. Ha nincs konkrét jogszabályi megkötése, akkor mehet a kutya :)
2011. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmit. Az egy dolog, hogy a lépcsőházban másoknak van kutyájuk, a főbérlődnek sem ezzel van a gondja, hanem, hogy az ő lakásában ne legyen kutya. Szíve joga!

Két dolgot tehetsz:

1. Vársz a kutyával, amíg másik helyre nem költözöl.

2. Hazaviszed a kutyát, kockáztatva, hogy a főbérlő cserébe kirak.

2011. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"A főbérlőnk nem ellenezné a dolgot." Magával a lakótömbbel van a gond.
2011. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet nem fogalmazta egyértelműen bocsi, de a főbérlőnknek éppen hogy semmi gondja nem lenne vele. És ha mondjuk így hazahozok egy kutyát, és lebukunk, akkor mit tudnának csinálni?Azonkívül, hogy csúnyán néznek ránk?komolyra fordítva, költözni nem szeretnénk, de ha kiderülne akkor semmilyen jogi megoldása sincsen annak, hogy maradhassunk?A városi rendelet szerint egy tartható, de a lakógyűlés ezt felülírhatja?Amibe bele is nyugodnék, de akkor a mások három lakónak8egy albérlő közülük) akkor milyen jogcímen lehetséges?Félre nem értsetek, nem szeretném ebbe őket belekeverni, hogy nekik lehet nekem miért nem.
2011. okt. 17. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy kérdezd meg a kutyatartókat, hogy beszóltak-e nekik, vagy megfenyegették-e őket, esetleg utánajártak-e valahol...
2011. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg, bocsi, én voltam a bamba...
2011. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!