Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki több kutyát tart, hogyan...

Aki több kutyát tart, hogyan old meg bizonyos szituáicókat?

Figyelt kérdés
Sok kutyám volt már, de kettő egyszerre még nem. Úgy néz ki most lesz. Egy kistestű kutya mellé lesz egy nagytestű is. A kicsi nagyon jólnevelt, rendes kutya, szoktuk vinni magunkkal szinte mindenhová, a barátaink is szívesen beengedik a lakásukba. Viszont ha már két kutya lesz, gondolom a nagynak már nem örülnének annyira. Viszont ha a kicsit magunkkal visszük a nagyot meg otthon hagyjuk nem fog ez lelki törést okozni neki? A kicsi benti kutya, ebben nőtt fel, mivel lakásban kezdte a pályafutását. A nagyot max. az előszobába akarjuk majd beengedni, szintén ugyanaz a kérdés. Nem akarom, hogy bármelyik kutya is szenvedjen.
2011. okt. 18. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6kutyám van!:D

A sétáltatás vagy együtt viszem az egészet vagy egyesével de akkor az egyik kutyám mindig elkezd sírni...:( :)

Ha úgy neveled akkor nem fog neki lelki törést okozni, de ha nem úgy neveled akkor lehet h lelki törést fogsz okozni. Nevelés kérdése, mennyire kötődik hozzád. Az én kutyáim nagyon szeretnek!:D

2011. okt. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia!:)


attól függ, milyen fajta a nagy?


nekem 4 kutyám van, ebből egy benti.

nálunk ebből nincs baj, de még 2 kutyám is szeret bent lenni...

viszont a kájom amúgy sem szeret, szóval vele nem volt ebből nevelési kérdés sem...


ha olyan fajta, aki szeret a gazda mellett lenni a melegben, akkor nehezebb dolgod lesz.

2011. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én úgy oldanám meg, hogy a kicsit is otthon hagynám.
2011. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés szituáció. Könnyen szülhet féltékenységet. Én semmiképpen nem így oldanám meg..
2011. okt. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:
53%

Ha elviszek valakit, mindig morognak rá a többiek, mikor hazaérünk. Sértődés van belőle, ha csak az egyiket viszed.

Annak sem fog örülni a nagy, ha ő nem mehet be a lakásba.

2011. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hát ez így tényleg nem valami jó megoldás. Bár nem lehetetlen, sokan tartanak egy ölebet és egy házőrzőt, de nekem nem lenne ehhez szívem. És kockázatos lehet hisz a nagy odakaphat féltékenységből és méretéből erejéből adódóan komoly sérülést tud okozni a kicsinek.

Több kutyatartása esetén szerintem mindenképpen egymást közt kell lemeccsezniük a rangsort, de itt te mint ember ebbe bele szólnál és ez "természetellenes" a kutyák számára.

2011. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:02

A rangsort én, a gazda határozom meg.

A kutya amúgy akkor is "szomorú", ha csak elmegy a gazda dolgozni.Mert nélküle távozik.

Több kutyánál az első pillanattól hozzá kell szoktatni mindkettőt, hogy együtt és külön-külön is van séta, program, stb.Én lehetőleg ,ha csak egyet vittem el valamiért, visszatértemkor, ha volt rá idő, kivittem egy rövid sétára az otthon maradót. /Persze, a magam megnyugtatására tettem, mert legbelül sajnáltam azt, aki maradt éppen :)) /

2011. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !

Azzal, hogy a kicsi veletek van bent, a nagyobb pedig ki van ebből zárva, kb ugyanakkora "lelki törést" okozol. Akkor most be fogod a nagyot is engedni élni a lakásba?

Nem lesz lelki baja, hidd el. Próbálkozni valószínűleg fog, hogy a lehető legtöbbet foglalkozz vele.De ezt szinte minden kutya megteszi, ahol többen vannak és valóban kötődik a gazdához.

2011. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De te flváltva vitted őket. A jelen szituáció szerint az egyik mindig menne, amásik mindig maradna. Ez szvsz nagyon nem jó. És nem is fair.
2011. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy a nagy soha nem sétálna. Persze hogy vinnénk őt is sétálni, meg hétvégente kirándulni. Csak vannak olyan ritka alkalmak, amikre a kicsit szoktuk vinni, de a nagyot nem lehetne. Ilyenek pl. egy családi ünnep valamelyik rokonomnál. Azért ez nem minden héten fordul elő.
2011. okt. 18. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!