Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itatása katasztrófa. Mit tegyek?

Itatása katasztrófa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem hagyhatom előtte az edényt mert amint kifogy,vagy csak eleget ivott azonnal cincálja az edényt.Hogyan szoktathatnám le erről?
2011. okt. 18. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen állatról van szó?
2011. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi, most láttam, hogy a kutya kategóriában van. :)

Szerintem kövesd figyelemmel néhány "ivászatát" és utána egyből rakd el a tálat előle. Amúgy nem tudom sajnos mitől lehet, ilyennel sosem találkoztam... :(

2011. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rögzítsd le valamivel az edényt, vagy vegyél olyan nehezet, hogy ne bírja fölemelni.
2011. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rögzítettük már és nem használt.Addig cincálta amíg ki nem jött.A nehéz dolog sem igazán jó ötlet,mert maga a cincálás még megmarad és az a hang elég borzalmas amit kiad olyankor.esetleg valami tanítási mód?Köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. okt. 18. 11:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha elkezdi cincálni, mondd neki rögtön, hogy NEM.

nem kell mást - sem orra koppintás, sem semmi.

és tereld el a figyelmét.

pl. ha van kedvenc játéka, vagy tud valamilyen parancsot, szóval foglald le mással, és jutalmazd olyankor jutalomfalattal.


ha lenne klikkered, akkor nagyon könnyű lenne a dolog.

én kipróbálnám a helyedben a klikkerezést.:)


3-4 teljen el azzal, hogy semmi más nem történik, csak klikk, és utána rögtön jutalomfalat. (feltéve, hogy a kutya nem csinál épp valami rosszaságot.)


a 4. napra általában megértik a kutyák, hogy ha klikk van, akkor az jót jelent.


ezek után amikor az itatóedényt elkezdené cincálni: NEM!

abban a szent pillanatban, ahogy engedelmeskedik a NEM parancsszóra, megy a klikk és a soha el nem maradható jutalomfalat!


már akkor klikkelj, ha elfordítja a fejét a táltól!


és utána mondjuk tereld el a figyelmét egy feladattal...


szerintem megéri a fáradtságot, az én kutyáimmal csodát tett!:)



klikkert vehetsz a fressnapfban, az alpha zooban, de szerintem máshol is kapható. és nem is drága, pár száz forint.

2011. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ja, és a jutalomfalat legyen pl. körömnyi kockákra vágott párizsi. olcsó is, finom is, gyorsan lenyeli a kutya...:)


nem ismerem a kutyát, sem Titeket, de így első olvasatra nekem olybá tűnik, hogy a kutyus unatkozik, és így akarja felhívni magára a figyelmeteket, mint egy "rossz" gyerek.:)

2011. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó 2 választ!A klikkert kipróbálom jól hangzik.És igen!Lehet,hogy unatkozik.Igazából ez a kutya "csak"házőrzésre lett volna hozva,de nagyon megszerettem és már haragszok magamra amiért semmibe vettem.Sosem bántottam (fizikálisan).Eszembe sem jutott,hogy megüssem miatta,de sok időt sem akartam rá fordítani és igen szégyenlem magam miatta.De ezt most korrigálom.Köszönöm!
2011. okt. 18. 12:00
 8/11 anonim ***** válasza:

igazán nincs mit, öröm olvasni, hogy így döntöttél!:)


meglátod, a kutyus meghálálja majd!:)

2011. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ha nincs előtte állandóan a víz. Egy rossz, ideges szokás ez a kutyádnak.
2011. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen edényt borogat, de próbálj ki másikat. A legtöbb kutya pl. után fémtárgyakat a szájába venni, úgyhogy egy fém itató, vagy egy régi lábos is megoldhatja a problémát. Ha valami olyasmitek van, és hangos, akkor viszont cseréld le műanyag vödörre, és tenyél az aljába egy pár kilós követ. Meg hát igen, adj neki más elfoglaltságot :)
2011. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!