Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kis kutyák...

Hogyan lehet a kis kutyák életkorát megsaccolni? Keverék kutyáról van szó.

Figyelt kérdés
Néhány hete megjelent a kertbe 4 kis kutya.Az anyjuk egy borzasztóan csúnya, sovány kutyus és őt is meg a kicsiket is elkezdtük etetni. De nem tudom, vajon milyen idősek lehetnek a picik. Viszont úgy láttam, hogy mostanság már nem hagyja az anyjuk, hogy szopjanak. És mióta, nem szopnak nem is esznek, két nap alatt teljesen lesoványodtak.Nem tudom, hogy ez mennyire normális. De eléggé megijedtem és ha hamarosan nem javulnak, viszem őket az állatorvoshoz. De még azt sem tudom, hogy milyen idősek.
2011. okt. 18. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos biztosan meg tudja mondani. Ha eddig szoptak, akkor maximum 5-6 hetesek lehetnek. Szemük gondolom már nyitva van, még a mozgáskultúrájuk alapján lehet tippelni. Aki rutinos kutyás, az saccolni azért tud. Esetleg még a fogacskáikat nézd meg, hogy mennyire vannak kint.
2011. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
De rendesek vagytok! Ez nagyon szép tőletek, hogy gondoskodtok a hívatlan vendégeitekről =) De mit csináltok 5 kutyussal? Fel kellene hívnotok pár menhelyrt, hogy befogadják-e szegényeket.
2011. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit adtok a kicsiknek?

Valami puha, pempőset kéne, vagy turmixolni az elején.

2011. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Eddig nem volt soha kutyám, szóval nem vagyok rutinos. A foguk már rendesen kinn van (szerintem), és egész ügyesen szaladgálnak már. És a szemük már akkor teljesen nyitva volt mikor megtaláltuk őket.

2.válaszolónak: szerintem a baráti körömben akadnak majd jelentkezők a kicsikre úgy, hogy nem aggódom emiatt.

Inkább az a baj, hogy 2 nap alatt teljesen lesoványodott 3 és nem is akarnak enni.

2011. okt. 18. 16:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

a lesoványodás baj, valószínűleg masszívan férgesek, bolhásak mind - hívd ki az orvost, vagy nyalábold fel őket az anyjukkal együtt és irány a doki


+ junior táp vízbe áztatva vagy kutyáknak való tejpótlóba áztatva

2011. okt. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

9 nap után már nyitva vannak a szemek

3 hetesen már tudnak járni

6 hetesen már nőnek a fogak, félig-meddig már kint vannak

8-9 hetesen már megvan az összes tejfog

Ha a tejfogak elkezdenek peregni, ha hiányzik belőle akkor már 4 hónapos elmúlt a kölyök.

Ha már a teljes maradandó fogazata megvan, 7 hónaposnál idősebb.

2011. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon soványak és nem is esznek, akkor ott valami baj van. Mindenképpen el kéne menni állatorvoshoz, mert ebben a korban kéthetente kellene őket oltani és féreghajtani. Úgyhogy próbálj pénzt is szerezni a barátaidtól, akiké majd a kiskutyák lesznek, mert ez nem kétfilléres mulatság sajnos.

De nagyon szép tőletek, hogy gondoskodtok róluk!

2011. okt. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

utolsó: utána olvastam az oltásoknak és valóban elképesztő összeg lenne a 4 kutyának az összes oltás. nem nagyon tudom mit tegyek mert az ismerősök is szívességből fogadnak be egy korcs kutyát és nem akarnak érte 20000ft fizetni, nekem meg nincs ennyi pénzem. nem is lenne arcom elkérni tőlük. De megszakad a szívem ha ránézek a szegény picikékre.

A menhely meg azt mondja, hogy nem az ő körzete.

Szóval elég kilátástalan a dolog.

2011. okt. 18. 17:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát minimum féreghajtót kérj a dokitól, azzal nem hibázhatsz. Ilyen pasztát lehet a torkukon lenyomni, hátha segít valamit. Persze ha valami komolyabb betegséget szedtek össze, azon az sem segít, de egy féreghajtás azért nem egy akkora összeg.
2011. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen az mindenképpen meg lesz! Már holnap!!!
2011. okt. 18. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!