Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tescos kutyatáptól sovány,...

Tescos kutyatáptól sovány, dagadt vagy izmos lesz a kutya?

Figyelt kérdés
(csak az válaszoljon, akinek van tapasztalata)
2011. okt. 18. 18:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy az én kutyámmal már próbáltam mindent, a tesco gazdaságostól a Royal Caninig mindent, utálta őket.


De itt áll egy állatorvos véleménye:


[link]

2011. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Igazából nem az a lényeg, hogy külsőre milyen lesz tőle a kutya. A prémium tápoktól is lehet sovány vagy dagadt a kutya, ha nem megfelelően van adagolva, az izmosodás pedig kizárólag a mozgatástól függ. A teszkós táp borzasztó minőségű, nem jut elég tápanyaghoz belőle a kutya, ez biztos, de ezt nem a külsején fogod látni.
2011. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Akiteki ***** válasza:

Egy ismerősöm etette ezzel a kutyáját. Kimondottan dagadt volt, de....!

- Nem vitték sétálni, nem mozgott, persze, hogy hízott.

- Míg én adok a kutyáimnak prémium tápból napi 20 dekát, az övének kellett másfél kiló belőle. Akkor most melyik volt a gazdaságos?

- El lehet képzelni, hogy ennyi táptól mennyi végtermék lett. Nagyjából az egész átszalad rajta, tápanyag az nincs benne.

2011. okt. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Akiteki jól írja.

Ha az ember egy kicsit utána néz, utána számol, rájön, hogy nem sokkal van előrébb az olcsó táppal. Egy barátnőm évekig Friskies-sel etette a goldiját, de kb. egy éve átváltott a Biomill tápra. Valamivel drágább, viszont ugyanaz a mennyiség 2 hónapig elég. A Friskies 1 hónap alatt elfogyott.

2011. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem állítom (mert nem tudom) hogy minden Tesco-s termék az, de ha a kutyakaja is kategóriájában olyan, mint a Tecós virsli, üdítő, lecsó kolbász akkor ha lenne is kutyám, sem adnám neki. Főző kolbászt most vettem nemrég, ehetetlen ragacsos volt és a macska sem evett belőle egy falatot sem, pedig mohó kis jószág. Mi lehetett benne a sok beledarált körmön és zsírdarabon kívül? Nem is akarom tudni...
2011. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
tesco gazdaságos :)
2011. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok viccet félre téve!


én már párszor vettem neki teszkos tápot. Hát nem nagyon ízlett neki :( inkább csak úgy szemezgette. de a teszkos kutya konzervet azt nagyon szívesen befalta:)


az biztos hogy nem olyan finom mint egy márkásabb kutya táp.... de ha éhes akkor megeszi, szerintem a kalória értéke kevesebb, ezért nem hiszem hogy be hízna tőle a kutyusod:)


de szerintem te is tudod tesco márka jelzésű kaják legyen állati vagy emberi fogyasztású nem a legjobbak.

2011. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Kajától sem izmos, sem sovány nem lesz a kutya, ha nagyon sokat eszik és nem mozog, akkor lehet tőle dagadt, de a másik kettő az máson múlik.
2011. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
35%

Kicsit el vagytok tévedve ezzel a----ízlik a kutyának, nem ízlik a kutyának ---dologgal. A kutya az orrával dönti el, eszik, vagy nem eszik. A tápgyártók állandóan kísérleteznek a megfelelő ILLATANYAGON, hogyha rászagol a kutya, azonnal essen neki a kajának.

A kutya szaglását úgy jellemzik, hogy pl egy darab kenyeret nem úgy érzékel, mint mi. A kutyák érzik benne az összes összetevőjét egyenként. A tápgyártóknak is vagy sikerül megfelelően "illatosítani" a tápjukat, akkor a kutyák nyelik a terméküket. Ha valamelyik összetevő kutyának nem tetsző illatát nem sikerül semlegesíteni, akkor némely kutya nem fogja elfogadni.

Egyetlen eb sem azért eszik ezerrel egy bizonyos tápot, mert abban csak a mi véleményünk szerint a legjobb összetevők vannak.

Általában a cicák eledelét is azért eszik szívesebben a kutyák, mert sokkal erősebbek benne az illatanyagok. A maccsokat még nehezebb becsapni a "mű" kajával.

2011. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
utolsónál a pont!!!!!
2011. okt. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!