Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibír egy mopsz fél napot...

Kibír egy mopsz fél napot egyedül lakásban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát, kifejezetten mopszot, csak az a gond, hogy hétköznap nem vagyok itthon majdnem egész nap. Kertes házunk van, meg lenne sétáltatva reggel hatkor, aztán elmegyek és legközelebb fél ötkör leszek otthon. Tudom, ez nagyon sok egyedül, de az megoldás lenne, ha pl dél körül kivinné valaki? Mennyire békés egy ilyen kutyus? Kínozni sem szeretném, viszont szeretni szeretném nagyon:)) Köszönöm a válaszokat:)
2009. máj. 2. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Én ezt a fajta kutyát úgy ismerem,hogy nagyon törődést igénylő.Gyerekkorába lehet megviselné az ekkora magány.
2009. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha még diák vagy, akkor van egy megoldás: ha úgy időzíted a kutyavásárlást, hogy nyár elején érkezzen meg, akkor kölyökkorában végig veled lehetne, mire vége lenne a szünetnek, addigra elég nagy lenne ahhoz, hogy egyedül maradjon hosszabb időre, de akkor sem a lakásban, hanem a kertben. Ha nincs nyári szüneted, akkor már gázosabb a dolog, de ha pár hét szabit kivennél, mikor megérkezik a kutya, akkor az első időkben nem lenne egyedül, de akkor is nehéz lenne neki, mikor már egyedül van, mert még csak max. 3 hónapos lenne. Én inkább egy magányt jobban tűrő fajtát ajánlanék, de semmiképpen nem egész nap a lakásban, ott csak akkor, ha meg tudod oldani, hogy délben kivigye valaki.
2009. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Az előttem hozzászólónak nincs igaza a dologban, már bocsi, nem akarok belé kötni. Viszont ha egész nyáron otthon van a kutyussal, akkor az hozzá szokik az egész napos foglalkozáshoz, illetve ahhoz,h látja,hallja a gazdit, és így még nehezebben fogja viselni azt ha beindul az iskola, és hirtelen magára marad. Érdemesebb a megszokott hétköznapokba vinni a kutyust, így könnyebben alkalmazkodik majd az egyedülléthez.

Kedves kérdező ha meg nem gond, akkor inkább vegyetek két kutyát. Együtt jobban viselik a "magányt".

2009. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mopszom van,és én sem tudok vele mindig itthon lenni de ha a szüleim meg tesóm itthon van akkor jó,.

volt már olyan hogy fél napot egyedül volt a lakásban,de figyelmeztetlek hogy mindent szét rág,és megeszik,ja meg hiperaktív,úgyhogy lehet utána takarítani!!de imádni való,és törődést igénylő kutyus.

Szóval a válaszom:kibír fél napot egyedül,de utánapakolhatsz,meg takaríthatsz utána:D ez ilyen,ezzel jár egy kis kutyus

remélem segítettem

2009. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
20.21-esnek sincs teljesen igaza! Egy tapasztalt kutyásnak is könnyebb egy kutyával foglalkozni, mint kettővel, nem hogy egy tapasztalatlanabbnak! Nehogy két kutyát vegyél egyszerre! Nem fognak unatkozni ketten! Együtt fogják a lakást szétszedni, együtt fognak ugatni, együtt fognak bepisilni, egymástól tanulják el a rossz dolgokat... Két kutya nem könnyebb, hanem kétszer olyan nagy teher!
2009. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!