Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házörzésre alábbi fajtákból...

Házörzésre alábbi fajtákból melyik lenne ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves vagyok.

Szeretnék venni egy hobbi,sport kutyát,tudnék vele mindennap egy fél órát sétálni legalább,hétvégénként sokkal többet.péntek,szombat,vasárnap.

Plusz pont lenne,ha házörző lenne,nem kell dobermannak lennie,csak ugasson és ha kell cselekedjen is.

Na a fajták:

Közép schnauzer

berni pásztor

óriás schnauzer

esetleg másik fajta

Azért választottam ezeket a fajtákat,mert nem fognak velük előfordulni hatalmi harcok a családtagok és a kutya között,mint pl kuvasznál,kaunál,azért rájuk jobban vigyázni kell nem?


2011. okt. 19. 16:04
1 2
 11/20 LadyLee ***** válasza:

A boxer családi kutya, de általában nem nagyon őriz házat.


A briard pedig szintén lehet, hogy tapasztaltabb gazdit igényelne - bár ezt a fajtát nagyon nem ismerem.

2011. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Csak és kizárólag a német juhász a legmegfelelőbb házörzőnek. Ja és a kuvasz ^^ De azzal vigyázni kell mert ha nem jól van nevelve és ki van kötve és nincs eleget mozgatva könnyen agresszívvá és hamissá válhat! Amiket te felsoroltál azok divat kutyák úgymond, családi kutyák dédelgetésre. Bár minden csak a megfelelő nevelés kérdése!
2011. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hatalmi harcot minden kutya vív, hiszen náluk a hierarchia nagyon fontos. Csak sok esetbe te ezt nem észleled és máris le vagy senkizve. De te akkor most házörzőt keresel vagy család barát ölebet, akinek még mellékesen nagy is a teste!
2011. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nyugodtan vehetsz boxert is, igaz kicsit makacsak, de neveléssel, és kemény kézzel házőrző válhat belőle.
2011. okt. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Bullmasztiff is kitűnő őrző-védő, nem csak a németjuhász.

Tegnap már említettem neked, ő nem szimpatikus?

2011. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
nem,nem
2011. okt. 19. 19:06
 17/20 anonim ***** válasza:

én mondjuk egy olyan helyre se mernék belopódzni, ahol egy puli rohangál

(csak azért írom, mert ugye Kérdezőnek is van)

2011. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy óriás schnauzert rendőrség is használja, szal nem hinném, hogy divat kutya lenne (előző voltam)
2011. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Persze westit is használ a rendörrsé. De sokat kell velük foglalkozni! És megfelelő tudás kell hozzá. Ja és rendszeres törődés!
2011. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

hát persze, házőrzés tekintetében a westi pont olyan jó, mint az óriás snaci


olyan kutya meg nincs, amelyikkel ne kéne törődni

2011. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!