Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma hoztuk el a Border Collie...

Ma hoztuk el a Border Collie kiskutyát, allandóan aludni akar, ez normális?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 19:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Akkor tudnád h az elválasztás nem attól függ h tud-e enni és inni egyedül a kiskutya. Az elválasztás időpontja nem szerencsés ha 8 hetes kor előtt történik meg, mivel nagyon fontos szocializációs szakasz (kutya dolgok, amiket csak az anyjától és a testvéreitől tanulhat meg) marad ki a kiskutya életéből. Majd jusson ez eszedbe amikor a 4 hónapos kutyád majd még mindig harapdálja a kezedet.....
2011. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Valóban nem értem miért kell lekiabálni az ember fejét. Az anyjától már el volt választva. Testvérivel volt együtt, de nem az összessel. Valóban nem értek, hozzá, mikor kéne elválasztani. De a 6 hetes kor megengedett, legalábbis utánaolvastam.
2011. okt. 19. 19:40
 13/23 A kérdező kommentje:
Kutya dolgokat el fogja tanulni, mivel 2 kutya mellé hoztuk el. Ezzel nem lesz probléma.
2011. okt. 19. 19:41
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

Senki nem kiabál, csak kicsit elkeserítő, h az emberek még mindig nincsenek tisztában az elválasztás optimális időpontjával. És feltétel nélkül hisznek egy szaktudás nélkül tevékenykedő szaporítónak.

Nekem is border colliem van, régóta foglalkozok kutyakiképzéssel és mivel aktívan sportolunk így sok bordert ismerek, ill mivel a border divatkutyává lépett elő, így rengetegen megtalálnak h segítsek nekik mert így-úgy "nem működik" a kutyájuk. És ezen problémák legtöbbje ami a kutyájákhoz fűződő problémás viszonyokról szól, visszavezethető a kölyökkori szocializáció hiányára. Más felnőtt kutyák viszonya teljesen más mint az alomtesók és az anyakutya viszonya a kölyökkel - mást és másképp tanítanak. +2 hét neked nem oszt nem szoroz, viszont egy kutya életében fontos momentumok maradhatnak ki.

Ha ez az észrevétel érzékenyen érint, akkor ugord át és csináld úgy ahogy jónak látod. Ez csak a jövőre nézve jótanács.

(plusz arról nem is beszéltünk h olyan embertől nem is hoznék kutyát akitől 6 hetesen el lehet hozni, mivel egy tisztességes tenyésztő nem ad oda kiskutyát 8 hetes kora előtt... az enyémet 12 hetesen hoztam el)

2011. okt. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Hát.. akkor így jártam... minden esetre, úgy gondolom itt jobb helye lesz... ha ennyire nem értenek hozzá.
2011. okt. 19. 19:56
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
(most legyél megsértődve... végülis azt csinálsz ami szeretnél, leginkább a jövőre nézve, mondjuk egy következő kiskutyánál)
2011. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Szeret aludni mert kicsi!

Valami csendes hely kell neki hagy aludjon!

Utál nem aludni de játszál vele sokat kicsi ez normális!

2011. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az én border collie-m is sokat aludt az első 2-3 napban, uazóta viszont ez ritka dolog. Szerencsére azért az éjszakákat végigalussza, így én is tudok pihenni.

Másik dolog: mielőtt megvettem volna én utánanéztem hogy 8 hetes kora előtt nem szabad elhozni. Aki fiatalabb kutyát akart eladni azt nem is vettem komolyan. Persze biztos adódhatnak kivételes esetek, de nem szerencsés. Később viszont (a védőoltások után) érdemes elvinni kutyaoviba, kutyasuliba a szocializáció érdekében.

2011. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj kölyök rengeteget alszik...:)
2011. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Az hiszem értek egy s mást. Régóta tartunk kutyát."


Értesz egy s mást.... de az első nevelési feladattal - hogyan neveljük le a kölyköt a harapdálásról - már nehezen megy a megbirkózás... Mindenképpen ajánlok nektek egy jó kutyasulit - még mielőtt nagyobb problémáitok lesznek, pl. behívással....

2011. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!