Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé be lehet...

Kisgyerek mellé be lehet vállalni egy kaukázusi juhászt vagy német dogot?

Figyelt kérdés
4 éves a kisfiam és nem tudom, hogy egy ekkora kutyával hogy tudna összebarátkozni. A férjem szerint feleslegesen aggódok. Mindenképpen szeretnénk kutyát. Én nem igazán értek hozzájuk, de a férjem igen és ragaszkodik a két fajta közül az egyikhez. Nektek mi a véleményetek erről?
2010. szept. 15. 14:44
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
Én a juhászkutyára voksolok.Ha jól bántok vele akkor kisgyerek mellé való szelíd kutya lesz.
2010. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkét kutyafajta családcentrikus,sőt mivel kölyökként kerül a családba hamar megszokják egymást.Szerintem aggódnod nem kell,de a lényeg,hogy még évekig kettesben ne hagyd a gyermeket a kutyával,mert akármilyen nevelés,akár mennyire családtag a kutya,sajnos előfordulhat,hogy megkaphatja.
2010. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy inkább a második.
2010. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
45%
Szia...én nem tenném, tudom majd lehurrognak, de nem egyszer láttam már híradóba és nem egyszer olvastam, hogy kisgyereket tépett szét nagyobb testű kutya!!!!!! Nem együtt nőttek fel..én biztos, hogy nem vennék.
2010. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a gyors választ.
2010. szept. 15. 14:54
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal inkább dog, mint kau. A kau azért kemény kutya, a dog meg egy nagy mamlasz. Asszem én is 4 körül lehettem, mikor dogunk volt.


Ha utánaolvasol kicsit a kutya nevelésnek, vagy akár elmentek majd gyerekkel együtt kutyaovizni, kutyasulizni, akkor tutira nem lesz gond.


Azt szokták mondani, hogy kutya/gyerek viszonylatban vagy az egyik, vagy a másik múljon el 3 éves, hogy ismerje és tökéletesen betartsa a tiltásokat :)


Az tuti, hogy egy ekkora kutya fel fogja néha lökni a gyereket, esetleg ráugrik mikor még szeleburdi kölyök, de megenni nem fogja.


De szerintem 7 éven aluli gyereket bármilyen kutyával felügyelet nélkül hagyni felelőtlenség.

2010. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Az természetes, hogy nem hagyjuk egyedül a kutyussal.
2010. szept. 15. 14:57
 8/27 A kérdező kommentje:
Kutyasuliba is akarunk menni.
2010. szept. 15. 14:57
 9/27 anonim ***** válasza:
Inkább a kaukázusi, nem bántja a gyerekeket, sőt inkább nagyon is őrzi őket, és ezt az őrzést néha kicsit túlzásba is viszi.
2010. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A német dogot nyugodtan be lehet vállalni, persze elegendő sétával, foglalkozással. Nagyon sok idegbeteg kaukázusit ismerek, nehezen kezelhetőek, hajlamosak az agresszivitásra. Persze meg lehet nevelni, de akkor sem mondanám a legideálisabb kutyának kisgyerek mellé.
2010. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!