Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor tüzel a rottweiler?

BlacktigerXXX kérdése:

Mikor tüzel a rottweiler?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy nőstény rotit. az előző alom elhullott, aztán került hozzám a kutya nagyon rossz állapotban. ez kb 2-2,5 hónapja volt. a kutya azóta napi 2x kap enni, sok vitaminnal, rendbe szedtem szépen, viszont nem tudom mikor tüzel, és sok a kan keverék akiktől csak ha elzárnám, akkor tudnám megvédeni. ezt nem akarom, inkább keresek neki egy kant, de tudnom kéne, hogy kb mikor kezd majd tüzelni
2011. okt. 21. 12:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Két kiskutyák kihozhatsz a menhelyről vagy a fajtementőktől is, nem kell a rozoga kutyádat terhelni a vemhességgel és kölyökneveléssel. Nyilván mások a céljaid, mert ezt valószínű egyedül is kitaláltad. Akkor meg legalább annyi hozzáértés legyen benned, mielőtt kiskutyákat akarsz, hogy utánanézel a kutyák szaporodásbiológiájának, a tüzeléstől kezdve mindenig.
2011. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

igen kedveskéim ,és ha nem ivartalanitod akkor méhgyulladást vagy emlőrákot kaphat. legalább b 5-6 éves kora után nem ajánlatos pároztatni, ha csak nem szeretnéd hogy fiatalon elpusztuljon

Ha pedig már ellett, utána nem lesz a régi forma,

( külsőleg).

2011. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

Én hivatalos eb tenyésztő vagyok!

egy kutyát nem szabad egy évben 2x pároztatni. Alapból évente 2 x tüzel ( félévente ) és mindig ki kell hagyni egy ciklust! tehát a legutóbbi alom elpusztult, hagyd egy kicsit pihenni a szervezetét és még egy fél évet várni legalább.

Ha a kutyádra gondolsz és jót akarsz neki akkor az ő helyzetét nézd és ne a tiedét.

Sokat csak azért akarnak kölyköket, mert hűű milyen aranyos, arra nem is gondol senki hogy mennyire megviseli az állatot. A roti amugy se 2-3 kölyköt ellik, hanem minimum 5öt- 8at.

2011. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég! még egy szaporitó! Egy normális felelősségteljes tenyésztő alapból nem befogad akárhonnan egy kutyát, amire azt hiszi hogy FAJTATISZTA és lehet hogy keverék ,csak fajtatisztának látszik, a szüleit nem is ismerte - és ha nem tudnád egy kutyakölyök sokat örököl a nagyszülőktől....

Abból van olyan sok genetikai hulladék kutya, mert sok idióta szaporitó van, akik meg se válogatják a kutyát, csak, sac per kb szerüen kiválogatják és nem nemesitik, nem is érdeklik milyen a kutya tulajdonsága!

2011. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

És azt honnan tudod hogy előtte hányszor pároztatták? Lehet hogy szegénynek ebből állt az élete hogy folyamatosan szült és szoptatott.

Egy szuka kutya nem feltétlen azért van, hogy kiskutyákat hozzon a világra!

Ha 9-10 db születik ,akkor mit csinálsz velük? Kidobod őket az ablakon??

2011. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne szaporits!

ivartalanits! Nagyon sok kutya van menhelyen, és mindet elaltatják, nagoyn kevés kerül gazdihoz, és ezen kivül a kutyás rovatokon nagyon sok az eladó kutya.

Sokkal több, mint kéne.

[link]


[link]


most csk 2 oldalt tettem fel, de van még ezen kivül rengeteg, pl ha rámész egy db beagle hirdetésre, abból van kb 10 oldal, aminél van mondjuk 9 hirdetés, és minden alomban 6 kutya, és ez csak egy hirdető... és még ott van számtalan rovat, meg még az ujság hirdetések ,szoval az ember ész nélkül szaporit és lassan több kutya lesz mint Mon élő ember, és nem jut mindenkinek gazdi! Ha jófej vagy, akkor ivartalanitod a kutyust. Nyugottabb lesz, nem is fog meghizni se, csk kevesebb kalóriát kell megennie, mert kevesebbre lesz szüksége. Nyugottabb lesz, és megóvod a méhgyulladástól és az emlőráktól

Az én rotim 8 évesen lett emlőrákos. :(


[link]

2011. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!