Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért isteníti mindenki a...

Miért isteníti mindenki a menhelyi kutyákat? Sok helyen láttam (válaszok) : " A menhelyi kutya sokkal okosabb és jobb mint a fajtiszta. " szóval az ilyeneket nem értem. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
persze nem a 20000 forintos szaporított kutyákra gondolok!
2011. okt. 22. 11:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

Kedves utolsó, itt nem csak vizsgáról van szó hanem VERSENYEKRŐL! Miért nem lehet végre elfogadni hogy ilyenekre igenis a fajtatiszta kutyák a tökéletesek? Nem igaz, hogy miért kell ennyit nyavajogni ezen, meg felháborodni. Én sem háborodok fel hogy a kutyám nem tud teszem azt vadászni mert terelő kutya és nem akarom minden áron belepréselni... -.-

Már ezerszer felsoroltuk hogy miért nem jók erre az ilyen kutyák...

2011. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

Én erre a mondatra válaszoltam kedves utolsó:


...dobermannom van akivel készülünk az IPO-ra, egy menhelyivel ezt nem lehetne megoldani, mert nem alkalmas rá.


Szó nem volt versenyről.

2011. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Ő pont arra készül de nem mondta hogy versenyezni nem akar, és a lényeg az általánosságban van mint ahogy a saját kutyája említése előtt az a válaszoló is általánosságban beszélt. Lehet, hogy akár talán van egy-két kutya a menhelyen amelyik alkalmas ilyenekre komoly szinten, csak akiket ez érdekel azok nem engedhetik meg hogy lottózanak a kutyával. Rengeteg dolognak kell klappolni. Nem tudom miért nem lehet ezt elfogadni, ettől a menhelyi kutya nem lesz rosszabb.
2011. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
ksözi.. :)
2011. okt. 25. 15:17
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem két keverék kutyám van, és egy cocker spánielem.

Intelligenciában abszolút nem látok különbséget köztük. Mind a három nagyon motiválható, van aki kicsit jobban, van aki kevésbé, de egymást mindig behozzák. Persze, az más kérdés, hogy mindhármuk másban tehetséges. A foxi keverék inkább agilityzni tud, a border collie keverék imád terelni, és ő valamivel engedelmesebb is, mint a többiek, a spániel pedig leginkább az engedelmességi feladatokat preferálja.

Most mondhatnám, hogy a keverékek jobbak, mert az én fajtatisztám nem tud annyira ügyesen agilityzni, mint a keverék, de ez nem igaz, mert a keverék nem tud olyan türelmesen maradni, vagy kúszni, mint a spániel.

Kicsit kacifántos, de remélem érthető. Szerintem, ahogy az emberek közt, a kutyák közt is vannak tehetségesebbek, fogékonyabbak, de ez nem jelenti azt, hogy a kevésbé tehetséges (egy adott sportban pld) butább lesz a többinél. Természetesen a fajtajelleg miatt a fajtatiszta kutyáknál könnyebb megtalálni a sikeres sportágakat, de ha egy kicsit is ismerjük a saját keverék kutyánkat, ott sem lehetetlen. És, ha bárki azt állítja, hogy az ő kutyája hülye, neveletlen, rossz, arra csak annyit tudok mondani, nincs hülye kutya, csak hülye gazdája :)

2011. okt. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert sok fajtatiszta állat már túl van tenyésztve és az már nem olyan jó,de szerintem aki ezt íta nem úgy általában a menhelyi kutyákra gondolt(, de ha igen akk vszeg úgy h azok ragaszkodóbbak),hanem a keverékekre,nekik a genetikai állományuk is jobb és nincs az a nagy túltenyésztés..
2011. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
85%
szerintem mindegy hogy milyen fajta ha a gazdája szereti nekem is van egy keverékem és imádom őt kettő éve boldogít engem és az az ember aki "fikázza" a keverékeket az egy bunkó
2011. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet egy kutyát túl tenyészteni????????
2013. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
92%
Inkább ugy mondanám, hogy emelkedik a beltenyészeti mutató.
2013. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!