Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a puli szőréből...

Hogyan lehet a puli szőréből kiszedni a ragadós füvet?

Figyelt kérdés
A pulijaink véletlenül megléptek egy este és reggelre tele voltak ragadós fűvel.Valószínűleg meghemperegtek frissen vágott fűben.Vasárnapra el kéne távolítani a bundájukból,de hogy lehetne?Fésülni nem lehet őket ,de hiába fürdettem meg őket az semmit nem használ.Csak kézzel lehet egyenként vagy van valakinek valamilyen ötlete?
2009. máj. 3. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak kézzel, egyenként.

(Ha lenne folyékony nitrogénod, akkor lefagyaszthatnád tincsenként és akkor a fű porrátörik, a szőrnek viszont semmi baja nem lesz, de ez csak úgy eszembe jutott, kétlem, hogy tartanál otthon.)

2009. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez tetszett!
2009. máj. 3. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is hosszuszörü kutyám van ismerös a dolog.én ugy szoktam megoldani ha tele megy a szöre ilyen vackokkal akkor egyszerüen olloval lenyirom a gubancot.Mi sok evvel ezelött az a tanácsot kaptuk amikor volt egy puli lányunk hogy abban az idöben amikor a juhászok nyirják a birkák szörét/ez azt hiszem hogy az utolso faggyosszentek után van/mi is vágjuk rövidre a puliét.Mi minden évben megcsináltuk és nem volt loncsos,bozontos összeragadt bundája.Mire jött a hideg ujra megnött a szöre
2009. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsot!

Mi is azt fogjuk tenni,de még az idén kell őket kiállításra vinni és addig nem lehet.Vasárnap meg a tenyésztőjük jön megnézni és szeretném,ha addigra szépen néznének ki.Szerencsére sikerült már a nagyrészét kézzel kiszedni.

2009. máj. 7. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!