Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Airedale terrier vagy orosz...

Airedale terrier vagy orosz fekete terrier?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni a két fajta közül,mindkettő remek házörző,örzővédő,oft kicsit nagyobb,úgy hány kiló körül lehet?

szuka 40,kan 50 kg?

airedale meg szuka 25,kan 30?

Mindkettő remekül kijön a gyerekekkel.

Én nem tudom úgy 15 éves fiú vagyok,de még nem volt nagyobb kutyám pulinál,más nagyobb kutyáktól félek,ez így lenne a saját kutyámnál is?

Olyan kutyát szeretnék,amelyik nem morogna meg,tudom persze nevelés kérdése,de én akkor is szeretném,ha alapjába véve egy hűséges,megbízható kutyám lenne,aki nem harapja meg a családtagjait.

szerintetek?

Ki melyik kutya mellett érvel és miért?

15 éves vagyok fiú,nem tud melyikkel tudnék bánni és melyikkel nem.apám segítene a nevelésében,de én is 5 éves korom óta vannak kutyáim,kisebb testűek,szerintem tudnám kezelni határozottan,de ha nem apám segítene.

ja és van egy kis puli szukám ő a jelző kutya,vele szeretném ha kijönne.


2011. okt. 23. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindkét fajtából elég kevés van nálunk. Az eredetileg leírt fajta jellegzetességekből az ő.v. kissé hátrébb szorult mostanság.

Az Airedale a kisebb mérete miatt talán jobban mutatja a terrierek sajátosságait természetben. Tehát mozgásigényesebb, mint az OFT.

A puliddal miként jönne ki bármely kutya, azt az adott kutya egyéni természete határozza meg, és a Te nevelésed.

2011. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ő most 4 hónapos,tavaszzsal szeretnénk kicsit venni,akorra lesz 10 hónapos mikorra a másik 2. hónapos,remélem jól összefogom szoktatni őket.
2011. okt. 23. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Airedale terrier!:D

Erőteljes felépítésű, elegáns megjelenésű, harmonikus mozgású állat, izmos, háta egyenes, feszes, ágyéka rövid. Szőrzete közepesen hosszú, sűrű, kemény. Kiegyensúlyozott, jó vérmérsékletű, szófogadó, könnyen kiképezhető, bátor és fogós. Vidravadászatra tenyésztették ki valaha. Napjainkban sokoldalú munkakutya.


Marmagasság: kan 58–61 cm, szuka 56–59 cm


Testtömeg: 22-23 kg


Alomszám: 5-10 kölyök


Várható élettartam: 12-14 év


Orosz fekete terrier!:D

Nagy termetű, erőteljes felépítésű. Feje közepesen hosszú. Nyaka hosszú, háta egyenes, feszes, ágyéka rövid, széles, fara kissé lejtős. Mellkasa mély. Szőrzete közepesen hosszú, durva szálú, sűrű, az arcorri részen bajuszt és szakállt alkot. Senkitől és semmitől nem fél, hűséges, szolgálatkész. Kiváló rendőrkutya, személy- és házőrző.


Marmagasság: kan 66-72 cm, szuka 64-70 cm


Testtömeg: 38-42 kg


Alomszám: 5-8 kölyök


Várható élettartam: 12-14 év


Én a Airedale terriert jobban tetszik úgy h én azt ajánlanám!:D

Jó kennel: [link]

Sok sikert hozzá!:)))

2011. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fajtaleírás az egy dolog.

Ma már messze nem fedi a teljes valóságot.

Viszont a szőrápolásban sokkal több a dolog egy OFT-nél, mint az Airedale-nél.

2011. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egy oft kan van 50-55 kg is,42kg :):)
2011. okt. 23. 17:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Az átlag súly azt jelenti, van annál több és van kevesebb is.

Ismerek OFT szukát. A felső mérethatárnál van. Nem kövér és bizony túl van jócskán a 40 kilón.Az alkatához , csontozatához viszonyítva rendben is van a súlya.

2011. okt. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Airedale! Olyan kutyát kell választanod ami a fizikumodnak megfelel. Még egy jól nevelt kutya is húzhat bizonyos esetelégben,esetleg összekaphat másikkal meg kell tartanod pórázon az a saját súlyának sokszorosa.

Nekem is tetszenek az OFT-ok , de tudom a határaimat.Az OFT egyébként nem terrier ,az erdi pedig nem tipikus terrier viselkedésű kutya.Ami még fontos hogy mindkettő kozmis fajta az OFT nyírós ,az erdi trimmelős.

2011. dec. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még, úgy láttam tavasszal vennétek, jómagam vidám Airedale tualjdonosként rájuk szavazok.

Elképesztően jófejek, kb egy tucatot Erdit ismerek közelebbről, nem kifejezetten harcias típusúak, de az idegent mindig ugatással jelzik, ez nagyon jó pont- sokszor elég ha elriasztják, vagy csak szimplán az emberek tudtára hozzák hogy ott vannak. Nagyon kedves természetük van, iszonyatosan okosak, bámulatos intelligenciájuk van, jómagam azŐrző-védő kivételével minden magyaroszági kutyás sportot kipróbáltam már Vele, és élmény volt! :) Hihetetlen milyen jófejek az Erdi-gazdik, eddig csak olyan emberekkel iskmerkedtem meg akik valóban méltóak hogy gazdik legyenek, talán mert ezek az emberek nem csak a külsőre mennek, és fontos hogy milyen belső tulajdonságokkal rendelkezik az állat. Az én kutyámra pl. sokszor mondják hogy hasonlít külsőre egy plüssmackóra :D aranyosak.

2012. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,aktuális még :)
2012. márc. 20. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!