Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt hogyan szoktassam...

Dobermannt hogyan szoktassam be a házba?

Figyelt kérdés
Van egy kölyök dobim, és mivel jön a tél, be kell hoznom a házba. Hogyan tudnám betanítani, hogy jól viselkedjen benn, de megmaradjon ugyan annak a természetet szerető, örző-védőnek tökéletes kutyának?
2011. szept. 24. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire is gondolsz pontosan.


Az én dobim most lesz 18 hónapos, és már az elejétől fogva imádott a lakásban lenni. A dobi nagyon szeret a gazdival lenni, a mienk is mindig ott van, ahol mi.

A lakásban a kertben, mindenhol.

Persze voltak kisebb balesetek, például a mi kutyusunk kleptomániás. Mindig azt lopta el, amit nem kellett volna, néhány papucs nem élte túl a kölyökkort. A lábtörlőt is érte kisebb baleset - egyszer a szőnyeggel is próbálkozott, de észrevettük és nem lett gond - a labdákról már nem is beszélve. Már nem is tudom hányat "játszott halálra".

De ez benne van a pakliban. Kb 2 hónapja vettem észre rajta, hogy kicsit mintha komolyodna.

Persze mindezek ellenére nagyon éber házőrző, ha munka van, akkor teljes erőbedobással dolgozik.


A jó az lenne, ha nem maradna sokat egyedül. Legyenek "kéznél" a játékai és tegyél el előle minden olyan dolgot, amit nagyon sajnálnál, ha baleset érné.


Mennyi idős a "kicsike"?

2011. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyen be tudod, bár a módszert nem tudom... De nekünk is dobi van, most 1 éves, és nekünk a pincébe lakott a kazán mellett. Csak neki nyitva volt az ajtó, és ki-be járkálhatott, és nappalra ki volt zárva. De éjjel nem volt vele baj, nagyrészt aludt, szóval szerintem nem lenne bonyolult, csak szobatisztává kellene tenni.
2011. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
6 hónapos, amúgy tényleg, nappal kinn lenne és csak estére hoznám be
2011. szept. 24. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem lenne vele baj, a mienk mindig elfárad estére, és alszik nyugodtan, csak ha valamit hall akkor egyből rohan, és ugat. :)
2011. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
csak az a baj ugye, hogy tanítás nélkül törne zúzna valószínűleg a házban, ill. odapiszkítana mindenhova. Ezt kellene valahogy "kinevelni" belőle.
2011. szept. 24. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ajtóra művészbejárót vágatni, de ne csodálkozz, ha sáros lábbal megy be... javallott az előszobánál meghúzni a határt úgy, hogy a konyhába be tudjon kukkolni.
2011. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
azt ne csináld, hogy télen egész nap kint van, éjjel meg a 23 fokos meleg házban. Elég nagy a hőmérséklet különbség, és megfázik. Ha van előszobátok, keritsd le neki, addig ugyis alszik, amig haza nem értek. De ha mégis nappalra kinnt maradna, akkor legyen neki egy kazánház pl. ahova be tud bujni ha fázik. Azok a kutyák, akik megszokják a rendszeres sétát, vagy a kerti életet, elég ritkán pisilnek be a házba.
2011. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!