Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrhibás yorki törzskönyv...

Szőrhibás yorki törzskönyv nélkül tenyésztőtől mennyivel olcsóbb mint a többi?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 17:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Mi az hogy szőrhibás?

Amúgy kérdezd meg a tenyészőt akinél születik ilyen kölyök (bár az inkább szaporító, nem tenyésztő)

2009. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mi az hogy szőrhibás, de állítólag tenyésztőknél előfordul hogy egy alomból 1 kutyusnak hibás a szőre és ahhoz nem feltétlenül ad törzskönyvet, és olcsóbban szokta odaadni.
2009. máj. 4. 17:24
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Ne vedd meg,ha nem akarsz rá százezreket költeni a dokinál!!!

Tapasztalatból mondom,ilyen kutya nagy lutri.

Én 12 ezerért vettem bullterriert,azon kívül,hogy ideggyenge,eddig(1 éves)a doki volt kb.150 ezrünkbe a hozott,öröklött nyavalyái miatt.

2009. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Néha a tisztességes tenyésztőnél is születnek hibás egyedek, mondjuk pl színhíba, és ahhoz normális esetben nem ad tk-et, és/vagy ivartalanítási kötelezettséggel adja. Tehát szerintem attól, hogy hibás egy példány attól még nem szaporító, de lehet. Nekem mindenestre tetszik, hogy vállalja hogy hibás a kutya, és nem azt mondja a pl.: göndör szőrre, hogy megázott majd kiegyenesedik ... vagy hasonló.
2009. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Örülök hogy az előttem válaszoló értette mire gondolok pontosan.
2009. máj. 4. 17:55
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szín/szőrhibás kiskutyák előfordulnak a legnagyobb tenyésztőknél is, azonban én úgy gondolom, hogy ha a kutya ettől függetlenül teljesen egészséges,akkor azokhoz is ugyanúgy jár a törzskönyv. Legfeljebb ivartalanítási kötelezettséggel, olcsóbban odaadom (jól megnézve, hogy kinek), de a tk "gyári tartozék".
2009. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

ne vedd meg. A törzskönyv származást igazolja!

Annak semmi köze a hibákhoz!


Attól még a származása adott a törzskönyv nem egy drága dolog, normális tenyésztő ilyen kutyushoz is ad törzskönyvet, és a szerződésbe írja bele hogy kizárólag hobbi célra adja el!


Aki nem akar tk-t adni az valamit sumákol!

A kutya származása nem bizonyított, így keveréknek minősül, amit viszont ajándékozni szokás nem eladni!!!!!!!

2009. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A yorkshire terriernél a szőrhiba azt jelenti,hogy nem a standartnak megfelelő a színe...vagyis sem kiállításra,sem tenyésztésre nem alkalmas.Tévhit,hogy létezik "mini yorki,vagy oriás,vagy ezüst,vagy fekete.....sorolhatnám.Ettől még lehet jó "hobbi"kutyus,akit nagyon szeretnek!!!Viszont körültekintőnek kell lenni a vásárlásnál.Én mindenképpen ragaszkodnék az oltási könyv megtekintéséhez(korához képest hány oltása van),a kennel és lehetőleg a szülő,vagy szülők megismeréséhez.(valószínűleg ott van,vagy vannak)A látottakból már esetlegesen ki tudsz szűrni pár olyan jelet,hogy milyen kutyus is az amit neked felkínálnak.Jó lenne ha ismerőst vinnél magaddal akinek van tapasztalata.

Én inkább híve vagyok a körültekintő választásnak,tehát nem biztos,hogy valóban spórolsz azzal,hogy ilyen kutyust vásárolsz.

Sok sikert...Ha kérdésed van csak írj,mert nekünk már van 4 yorkink

2009. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.Ne haragudj,de lemaradt a válasz a kérdésedre...picit elkalandoztunk itt mindannyian ahogy látom..:-D

Szóval kb.40.000,-től 60.000,--ig lehet általában ilyen kutyust kapni.(én ezt az ár kategóriát nézném meg..ha érted mire gondolok.)Az ár attól is függ,hogy szuka,vagy kan kutyát szeretnél és,hogy mennyi idősen veszed meg.

Üdv.:4 yorkis.

2009. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Szia. Igen az úgy olcsóbb. Én is pont nemrég vettem egy kiskutyát tenyésztőtől törzskönyv nélkül olcsóbban mert van egy kis hibája. De ettől tökéletes idegrendszerű, okos, édes és minden ami kell. Az apja többszáz versenyt nyert már. :D
2009. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!