Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél tőlem a kutyám?

Miért fél tőlem a kutyám?

Figyelt kérdés
Nem bántottam, nem ütöttem meg. Kiskorában kapott egy pofont, de akkor három hónapos lehetett, most meg meg már elmúlt 1 éves. Ha meglát, sokszor elbújik előlem, vagy ha közeléedek felé, egyből hátravágja magát (megadja magát). XCsak az utóbbi 2 napban csinálja, nem értem, mi történt, miért lehet ez. A család többi tagjával nem ilyen. Ha benn van az egyik szobába és én is bemegyek, akkor ő kimegy. Tanácstalan vagyok :(
2011. okt. 27. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Valószínű,hogy olyan feszült bizonytalan vagy mint mikor a pofont adtad(3hónapos korban megjegyeznek mindent egy életre)...vagy tüköriskolába jártok...
2011. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Hát van ilyen, csak tőlem nem félnek a kutyáim a többi családtagomtól meg igen... meny oda hozzá és sokáig simogasd játsszál vele sokat...
2011. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:

Valami biztosan történhetett, hogy hirtelen megváltozott.

Gondold végig, hogy járt, mit csinált, milyen élmény érhette.

Nem lehet, hogy tüzel? Akkor is meg szokott változni a viselkedésük.

2011. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
64%

Nekem is hátravágja magát, bár mondjuk belém "szerelmes".

Próbálj meg neki pozitív jelzéseket küldeni, de ne jópofizz túlságosan, mivel nem hülyék.

Kérlek pontozzatok fel.

2011. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami lehet a testbeszédeddel, vagy ilyesmivel, vagy egész egyszerűen történhetett valami a jelenlétedben amihez neked nincs közöd, de veled társította. Olyasmire gondolok, hogy megtámadta egy másik kutya és te nem tudtad megvédeni, vagy akár csak mittudomén ráborult a szekrényajtó.


Az elsőnek mondanám, hogy tüköriskolás voltam és a kutyám majd kiugrik a bőréből ha meglát, még akkor is ha épp csak a szemetet vittem le. Ha pedig hívom a legnagyobb játékből is lobogó fülekkel boldogan rohan felém.

2011. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kezdi felfogni hogy ki a főnök! Vagy valami rosszat csinált és ő ezt nagyon jól tudja! Nekem is hátra vágja magát! Az hogy megmutatja a hasát azt jelenti hogy alávetettséget tanusít feléd, magyarul elismeri te vagy a főnök. Az hogy fél tőled, az a testbeszéd és hangnem kérdése. Estlen mélyebben határozottabban szólsz hozzá és az egyébként lehet hogy félősebb kutyát megingattad!
2011. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig ne próbálj aranyoskodni vele. Talán csak érzi, hogy feszültebb vagy az átlagnál, talán félreértett valamit, amit tettél (a múltkor véletlen ráléptem a kutyám lábára, miközben ivott, alig mert legközelebb odamenni a táljához; egyszer meg pont akkor kezdtem valami tök más miatt szentségelni, amikor lopva belekukkantott a szemetesbe. Hú, de megijedt. :) )


A helyedben békén hagynám, nem macerálnám, ha nem muszáj. Ha bemegy a helyére, ne nyúlj hozzá, hadd érezze, hogy van egy biztos kuckója. Ne is nézz rá, de próbálj olyan képet vágni, mint aki csendes derűben úszik. Dudorászhatsz is :) persze csak lazán, a kutyák nem hülyék, megérzik, mikor van jó kedved. Hagyd, hogy ő jöjjön oda hozzád, bár ez általában ellenkezik az elvekkel, de most lehet, hogy jót tenne egy kis önbizalom-megerősítés. Ha odajött, csak úgy mellesleg vakargasd meg a füle tövét. Adj neki a kezedből enni. Egy kis nasi jót tesz.


Még valami eszembe jutott. Az én kutyám egy időben elkezdett rettegni az öcsémtől, pedig sose bántotta. Mire rájöttünk, hogy a tesóm elkezdett mutálni és bemélyült a hangja, amit a kutya úgy vett le, hogy folyton mérges. Egy jó "radarú" kutyának ennyi is elég, hogy szorongani kezdjen.

2011. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a kutyák mi mindentől tudnak bepánikolni.

Az egyik kutyám például fél a francia beszédtől.

Belegondoltam: úgy hangsúlyoznak, mint mikor én mutatom, hogy húdemérges vagyok és morgolódok.

2011. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére csak pár napig tartott, most már rendben van. :)
2011. okt. 30. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!