Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám miért fél tőlem?...

Kutyám miért fél tőlem? Sohasem bántottam.

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez így édes kevés. Miben nyilvánul meg , hogy fél tőled? Mért, mit csinál? Közelítesz felé, és lesunyja a fülét,vagy oda sem mer hozzád menni? Milyen körülmények közül került hozzád? Szaporítótol vagy tenyésztőtől vetted?Ha szaporítótól akkor megvan rá az esély , hogy a kutyusodnak gyenge az idegrendszere és szorong...tehát nem olyan a viselkedése,mint amilyen elvárható lenne.
2011. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amikor simogatom egyfolytában ásít,farkát nem csóválja és a szemében látszik a félelem.Többi családtagomal nem ilyen.Kölyök korában megakarták folytani így került hozzánk.
2011. jan. 21. 11:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet attól,hogy én nem hagyok rá mindent?Összevan zavarodva?Vagy érzi,hogy énis feszült vagyok?
2011. jan. 21. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
A kölyökkori élményét már elfelejtette, tehát az miatt nemlehet...ők nem olyanok mint az emberek, hogy az egész életükre kihat egy "gyermekkori" trauma...sok kutyát a halál torkából is visszahoztak már , rossz körülmények közül, mégis egy vidám mitugrász lett belőle. Tehát az nem lehet az oka..Egy kutyának az a legnagyobb boldogság, ha a falkában eltudja foglalni a megfelelő helyét a rangsorban.Jelen esetben a te családod a falkája, tehát nemszabad mindent ráhagyni, te/ti vagytok a fő mozgatója a falkának.Viszont az nemjó módszer ha csak mindig szidod..ezt úgy értem hogy pl szétrágja a papucsodat, és leordítod a fejét...ha viszont valami ügyeset csinál, akkor nem dicséred meg..ez így nem helyén való..ha rosszat csinál szidd le, de a jó viselkedést is bőségesen jutalmazd..így a helyes. Te mért vagy feszült, megkérdezhetem? Mert bizonyos esetekben a kutya érzi a gazdája hangulatát.
2011. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Én depressziós és szóciális fcóbiám van.
2011. jan. 21. 13:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Etesd kézből néhány napig. Lehet, hogy az elején nem fogadja el, ha kínálod, de 1-2 nap múlva elég éhes lesz, hogy elfogadja. jó néhány napig csak így kapjon enni. Meg fogja tanulni, hogy tőled jót várhat. Ha jót csinál, dicsérd meg, és mehet a jutalom fali :) Milyen fajta a kutya?
2011. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:00 hsz-al kapcsolatban:

A válaszoddal kapcsolatosan szeretném elmondani, hogy a kutya kölyökkori szocializációja nagyon fontos. Nem felejti el a kölyökkorban történteket.


Megfelelő foglalkozással lehet alakítani rajta, megszerezni a bizalmát, de ez egyben azt s jelenti, hogy nem szabad soha csalódást okozni, mert végleg bizalmatlan lesz azzal, aki ezt teszi. Következetesen kell vele foglalkozni, ez biztonságérzetet ad, és nem fog félni.


Az teljesen igaz, hogy a kutya megérzi a gazdája hangulatát, érzelmeit, átveszi tőle a bizonytalanságot (a magabiztosságot is).

2011. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a kutya amúgy télleg nagyon sok mindenben hasonlít a gazdájára. az én kutyám is detó én ..és pl ez számomra is meglepő de itthoni mamámat szeretem aki tőlünk távolabb lakik azt nem és ha ő jön látogatni minket a kutyám morog rá .... és nem azért mert idegen. olyan furi. de nekem mindenesetre tetszik h ennyire hasonlít rám + maximálisan megérzi a hangulat változásaimat. amúgy a kutyák részben felejtenek részben nem... ha megverik vagy adott esetbe sokszor verik megváltozik a személyiségi zárkózottabb, félénkebb lesz, de ha elkerül jó kezekbe akkor ámbár hosszú idő múlva de ki lehet belőle kezelni.
2011. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!