Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van valami módszer arra, ha...

Van valami módszer arra, ha elkap a BKV-n az ellenőr vagy a közterületes ne büntessen meg, maximum esetleg csak leszállítson?

Figyelt kérdés

... ritkán járok BKV-val, bérlet nem éri meg, jegyet meg azért nem veszek, mert NINCS rá pénzem... (általában 3 megállót megyek. Az oda-vissza 6, és 2x 320 Ft= 640 Ft)

Higgyétek el, ha lenne úgy pénzem vennék jegyet, nem szeretek nyugtalan lenni, izzadni, remegni... :D


2011. ápr. 15. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vegyél EGY jegyet és állj meg a jegykezelő automata mellett. Ha ellenőr jön és kéri tőled akkor mosolyogj,érvényesítsd és add át neki.... Az nincs kikötve,hogy nem kezelheted amikor már melletted áll,azért jár bünti ha nincs érvényes jegyed. De van ... Még a 4-6-oson is csak minden 20. utazásra jut egy ellenőr. :p))
2011. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

BKV-n belül mire gondolsz? Buszozol, villamos, metró, hév? Metróba ha le tudsz jutni úgy, hogy nem állít meg a kaller, akkor már nem kell aggódnod. Villamosról simán lepattanhatsz, nem fog utánad szaladni. A busz az kényes téma, mert ott nem egyszerű lepattanni. Héven is sima ügy.

Amúgy 3 megállót miért nem gyalogolsz le?

2011. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 szamóca. válasza:
min utazol? hányas?
2011. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért nem gyaloglom le, mert hosszú megállók. (20E--> Szegedi utca-Keleti pu. [busszal is 10-15 perc])

És metróból hogy jövök föl, ha lementem? Ez érdekelne...

Ott mindig vettem jegyet, de spórolva: egész vonalra egy szakaszjegyet, hogy lemenetkor lássa, hogy lukasztok...) (Földalattin is jó a módszeretek?

2011. ápr. 15. 19:32
 5/16 A kérdező kommentje:

De elő fordul, hogy metró, villamos, troli is számításba jön, attól függ mikor, és hovamegyek.

Ezekkel mondjuk több mint 3 megállót megyek, és itt sem engedhetem meg magamnak, hogy lukasszak! :(

2011. ápr. 15. 19:33
 6/16 anonim ***** válasza:

Metrónál felfelé ha jegyeket szoktak kérni azt bemondják

Amikor kinyílik a metro ajtaja már mondják,hogy készítsék elő jegyüket bérletüket....

És mész még egy megállót vagy nem tudom,de felfelé felmutatsz egy jegyet úgy,hogy lendülettel mész senki nem fog megállítani hidd el,engem se szoktak,pedig ez a taktikám

2011. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezek a módszerek egy ellenőrnél még csak.csak bejönnek, de a közterületes mit reagál?
2011. ápr. 15. 19:36
 8/16 anonim ***** válasza:

A metrónál azt ellenőrzik, aki lemegy a metró területére, nem azt, aki feljön onnan. Ezért ha lejutsz valahogy, utána nem kell félni, mert kimenetnél nem ellenőriznek.

Villamoson meg olyan közel vannak egymáshoz a megállók, hogy ha az ajtó mellett állsz, bármikor el tudsz szaladni a kaller elől, akinek nem áll jogában téged ebben megakadályozni (nem foghat meg, nem tarthatja a kezében az irataid,stb), akinek joga van, az a rendőr, akit kihívhat hozzád, ha megvárod. De utánad futni soha nem fognak.

Buszon is ha ajtó mellett állsz, és kotorászol a táskádban sűrű elnézéseket kérve, hogy megváratod az ellenőr asszonyt v urat, simán leugorhatsz ha jön a megálló. Ha mégis meg akar büntetni, mondj fals címet hamis névvel, mert nincsenek nálad az irataid. A táskádba nem nézhet bele. De legyél illedelmes, vágj szomorú képet, és ne izgulj.

2011. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 szamóca. válasza:

azon pont nem szoktam járni, de asszem megkerülheted 79essel, bár nem biztos hogy azon kevesebbszer van.

hát esetleg lejárt bérlet, hátha nem veszi észre.

vagy hordasz magadnál egy jegyeta hogy már írták.

esetleg ha jön simán nem fizetsz neki, csak leugrasz a köv. megállónál.

metron azért könnyebb mert ott tudod hogy csak bemenetelkor ellenőriznek, esetleg kifelé is de az ritka. ott meg igazából nem nézik nagyon tüzetesen, simán bedughatsz egy jegyet 20x, a lényeg hogy lássa hogy érvényesíted, főleg ha sokan vannak nem tudja mindeniét tüzetesen végignézni.

kifelé is csak rápillantanak általában a jegyre.

2011. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Van egy nagyon jó megoldás, én is ezt alkalmazom: VESZEK BÉRLETET. Próbáld ki te is.
2011. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!