Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szétrágta a telefonom...

A kutyám szétrágta a telefonom, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Tegnap szedte 3 darabra a 60E Ft-os telefonomat, mert kiesett a zsebemből és ezt nem láttam. A boltos szerint ez a telefon meghalt, nem lehet vele csinálni semmit.

Sajnos szét vet az ideg, ezért azt sem tudom, hogy mitévő legyek a kutyával, mit csináljak vele?

Egyébként eléggé szófogadatlan, nagy testű kutya, nemrég lett 1 éves.

Ha kiszökne az utcára és hívnám ő csak rohanna a feje után.

Van valakinek valami nevelési tanácsa?


2009. máj. 5. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskola.
2009. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért a dologért csak magad hibáztathatod.

Kezdj el foglalkozni azzal a kutyával...

2009. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozva az előttem szólóhoz: kutyaiskola.


Láthatóan nem tudsz bánni a kutyáddal, így ő sem tudja, hogy mit kezdjen veled. Főleg egy nagytestű kutyánál elég nagy probléma lehet, ha csak él bele a vakvilágba.

Tanuld meg, hogy hogyan bánj vele, tanítsd meg, hogy hol a helye és sokkal boldogabban fogtok élni.

2009. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Neveld meg:) Az előző kutyám nekem is nagyon szófogadatlan volt, nekem a 20-30 ezres szemüvegemet rágta szét, papucsokat, cipőket. Azóta már tanultam az esetből, a mostani elé a múltkor letettem egy tál chipset a földre, otthagytam egy órára és mire visszaértem láthatólag nem evett bele! Vagy vidd kutyaiskolába, vagy körültekintően olvasgass utána neten a fajta jellegzetességeinek és az általános, alapvető nevelési tanácsoknak. www.kutya.hu
2009. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Világossá kell tenni számára, hogy mi az övé és mi nem. A kutyád most éli a kamaszkorát, ilyenkor többet enged meg magának, szélsőségesebben viselkedik, és ennek megfelelően kell bánni vele. Határozottan és következetesen kell bánni vele. Lehet, hogy kevés játéka van, és nincs amivel elfoglalja magát. Bár az is lehet, hogy túl sok van neki, és nem igazán tudja, hogy a sok közül melyek az övéi.


Kamaszkorban tud igazán az ember fejére nőni egy kutya, tehát elő a könyvekkel vagy irány a kutyaiskola. Meg kell előzni, hogy olyan tárgyat rágjon szét, amitől komoly baja lehet.

2009. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Vetesd meg vele a telefont.:)

Egyébként kutyasuli...

2009. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

legközelebb ne hagyd elérhető helyen.


nem minden a kutya hibája ám, és nem feltétlen kell mindenre megtanítani....elég ha olyan élhető környezetet biztosítasz neki amiben nem történhetnek meg ilyen bakik...

2009. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor gondolom már fölösleges megbüntetni érte, hiszen nem tudja miért bűnhődik? Ugye?

2009. máj. 6. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Így van, utólag már teljesen fölösleges. Viszont ha rajtakapod, az már más kérdés! A rajtakapás az egy ritka pedagógiai lehetőség, aminek segítségével meg lehet értetni vele, hogy amit tesz, az rossz. Persze, nem megverésre gondolok itt, de a kutyák általános hülyeségei között különbséget kell tenni a bosszantó/nem kívánatos hülyeségek és az életveszélyes hülyeségek között. Az elektronikai eszközök szétrágása életveszélyes is lehet, hiszen lenyelhet belőle szilánkos darabokat.
2009. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kutyák nem nagyon ismerik a múltidőt. Ezért angollal is sok bajuk van, így nem is beszélnek egy nyelvet se.


Kutyuk ilyen "következtetéseket" vonnak le, utólag, nem nagyon áll nekik össze a kép, miért is vannak leszidva.


Tehát azt értik, ha éppen akkor valami cselekményükért negatív vagy pozitív visszajelzést kapnak.

2009. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!