Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A másfél éves beagle kutyámat...

A másfél éves beagle kutyámat elneveltem, és most szívom meg:S Ha most változtatok magmon még megszokja vagy már rögzült nála?

Figyelt kérdés
Elneveltem és nem jön vissza hozzám az esetek 90%-ban. Ő azt hiszi hogy nekem kell utánna menni és nem neki utánnam, ezen hogy lehet tudtára adni hogy ő függ tőlem? és megszokná vagy már rögzült ez nála?
2009. máj. 5. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Még lehet változtatni, de szerintem kérd ki egy szakember véleményét, illetve segítségét!
2009. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet változtatni, de menjetek kutyaiskolába. Egy külső szemlélő, sokkal jobban látja, hogy mit csinálsz rosszul.
2009. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
74%
Szia! Nekem egy rottweierem és egy beagle kutyusom van. Mindkettő ugyanúgy lett nevelve, a rotti szót fogad a beagle nem nagyon. Szerintem ez a vérükben van. Ha valami leköti a figyelmét, akkor nehéz őt visszacsalni. Mivel alapvetően vadászkopó és elég makacs jószág. Volt, hogy mindketten kiszöktek, a rotti este 8-kor ott ült a kapuban, de a kis vakarcsot másnap délután úgy kellet hazavontatni az erdőből. Én tartok magamnál mindig néhány jutalomfalatot. Imádják a hasukat és a kajáért tűzön-vízen átmennek.
2009. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, hogy jól jönne most a szakember. Igaz, nem vagyok otthon a beagle fajtában, de bevezethetnél neki egy új parancsot. Pl. "Hozzám". Vagy ha ezt már használod, akkor egy sajátos füttyentés, vagy sípjel. Az a lényeg, hogy új legyen neki. Ezt a jelet összeköthetnéd neki, hogy mindig az történik ilyenkor, amit a legjobban szeret. Pl. ha kajás, akkor egy szuper finom falatot kapna (az enyém a sajtkockára bukik). Napközben végzed a szokásos tevékenységedet, időközönként odamész hozzá, mondod a parancsot, és adsz neki a falatból. Egyszerre mindig csak egyet, és nagy dícséret mellé. Majd 2-3 nap múlva, amikor már felfogta, hogy ez az új jelzés nagyon jó móka, fokozatosan távolabbról jelzel neki, de még mindig otthon. Teszem azt, a szoba másik végén megjelensz, jelzel, ő odaszalad, kapja a falatot. Kutyától függően pár naptól pár hétig kialakul, hogy ha hallja a jelzést, a föld fenekéről is előkotorja magát pillanatokon belül, és várja a jutalmat. Majd ugyanezt kezded alkalmazni szabad térben, udvaron, de nagyon fontos, hogy ingerszegény környezetben. Csak Te legyél, meg a kutyád. Ott is újrakezded mindezt, a finom falat után ismét szabadon mehet, és teheti, amit eddig. Időnként hátrálhatsz is picit, amikor látod, hogy jön hozzád, hogy még inkább megerősítsd benne, hogy ilyenkor feléd közeledjen. Amikor nyugodt környezetben már 100%-osan teljesít, jön és kéri a finom falatot, akkor fokozatosan be lehet iktatni a kutyák és problémás környezetbe is. Nagyon figyelj arra, hogy csak olyan helyzetben add ki az új parancsot, amikor garantáltan végre tudja hajtani. Először pl. ott van melletted. Jelzés, jutalom. Mindegyik alkalom után szigurúan szabadon kell engedni, véletlenül se kösse össze magában azzal, hogy erre a jelzésre vége a mókának, és haza kell menni. Amikor ez is megy, amikor odamegy hozzád, időnként ráteheted a pórázt is, eleinte 1-2 másodpercig, majd ismét szabadon engedés. Közben otthon is végig gyakorolni kell. Majd, amikor már minden helyzetben jól csinálja, odajön és várja a falatot, fokozatosan el lehet hagyni a finomságot. Először 10 alkalomból 1-szer nem kap, majd a köv. héten 10-ből 2-szer, amikor nem kap, nagy öröm és dícséret helyettesítse a jutalmat. Így néhány hónap alatt el lehet jutni a tökéletes szintre.


De igen fontos, hogy szakember is felmérje a helyzetet, mert lehet olyan okok a háttérben, amik egyéb módszereket is igényelnek, pl. dominanciális probléma, esetleg rögzült negatív élmények (ilyen pl. amikor sokan a séta végén hívják a kutyát, és az nem megy, mert még játszani akar; vagy a nagy nehezen előkerített kutya büntetést kap, hogy miért ment el, és voltaképpen a büntetést kerülendő nem akar odamenni, stb.).


Nagyon ragaszkodó fajtáknál még az is megoldás lehet, hogy elmennek a kutyával egy ismeretlen helyre, hívják, majd elbújnak, ahol a kutya nem láthatja őket, de ők igen a kutyát. Miután a kutya már kétségbeesetten keresi a gazdáját, olyan erős negatív élménnyé válik a számára, hogy számos esetben azonnal megoldódott a probléma. De a beagle-t olyan fajtának hallottam, akik szeretnek kóborolni, így én inkább az első megoldást javasolnám.

2009. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azt nem meséled, hogy hogyan is neveted el? Hátha akkor még könnyebb lenne jobb tanácsot adni! :) Mit csináltál, futottál utána?
2009. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 beagle-m van. És minden fajta nevelhető, ez alól a beagle sem kivétel. Nekem az egyik 1 a másik 2 éves. Ugyanúgy nevelem őket, de a 2 éves sokkal okosabb. Majd a másik is még fejlődik. Először próbálkozz te megoldani a helyzetet, nem kell egyszerre szakemberhez menni.

Talán próbáld ki Jan Fennel módszerét. Ha érdekel elküldöm a könyvet e-mail-be.

Egyszer a Discoverin volt szó az Állítólagban erről. Vagyis hasonlóról. Volt 2 db. 10 éves kutya akik eddig leginkább menhelyen voltak és nem tanultak semmit. És ők (nem szakemberek, bár azok segítségével) 2 hét alatt megtanították több alapvető parancsra. Vagyis sose késő.

A könyv egyébként érdekes és tényleg használ, és ha nincs időd elolvasni, mint egy hasonló embernek akinek ez volt a gondja, akkor már meg is van a válasz, hogy miért ilyen a kutya. Írj e-mailt, vagy írd le ide a címed és elküldöm. Ha lenne valami konkrét kérdésed, akkor nyugodtan írhatsz és megkérdezheted. Talán tudnék segíteni.

2009. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
13:21-es vagyok. Az egészben nekem az tetszik a legjobban, hogy azt mondod, Te magad nevelted el a kutyádat, és nem azt, hogy a kutyád ilyen meg olyan, makacs, és nem fogod a fajtára ezt a viselkedést. Ez nagyon fontos felismerés, és mivel minden javulás első lépése, amikor felismerjük a hibákat, hát kitartást kívánok, és nagyon szorítok Nektek! :)
2009. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen szép dolog, de azért aki ezt a fajtát szereti annak be kellene vallania, hogy nem egy feltétlenül engedelmes, problémamentes jószág! Az jó ha a gazda bevallja, de ha mondjuk egy másik fajtája lenne, és ugyanezeket a hibákat követné el, lehet hogy nem lenne mégsem probléma (vagy ekkora) csak azért mert a másik fajtának más a jelleme. Szóval nem csak a gazdától függ...
2009. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
engem most mindenki le fog pontozni és nem akarlak megbántani de komolyan nincs rosszindulat bennem, de a beagle egy ilyen kutya makacs,önfejű és ez csúnya dolog de sztem buta is nehezen kezelhető kutya. vidd el kutyasuliba hátha ott tudnak segiteni. mi is járunk, van egy pár beagle de egyse normális ,sőt...kutyás társaságba is járunk ott is van egy na az kifejezetten szökős soha nem figyel a gazdájára és perceken belül eltünik!!!tehát nekem csak rossz tapasztalataim vannak velük!!! bocsi ha megbántottalak!!!
2009. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha más leírta.... Akkor én is... Nekem is csak rossz tapasztalataim vanna beagle-val. Az egyik azt lesi mikor nyílik az ajtó, hogy szökhessen, szédszedte a lakást stb. Egy másik akvel táborban ismerkedtem meg, állandóan húzott mint az állat, nagyon sajnáltam a gazdáját, hogy rá sem hederít... Meg általában ilyennek láttam a beagle-ket, nem figyeltek a gszdájukra, sőt egyáltalán nem érdekelte őket semmi,c sak az, hogy menjenek... Pedig még csak nem is olyan területen voltunk, és a gazdi sem ilyenolyan volt, hanem kutyaiskolás... Nem tudom, hogy a többi beagle milyen, ez a viselkedés nekem nem tetszik... Meg különbenis túlzottan divatos lett, ez nem tudom miért jó, amikor nem kifejezetten jó csak otthonra családi kedvencnek... Azt nem mondanám, hogy buta, csak én a pásztorokhoz vagyok szokva, akikkel nincs ennyi gond, biztos okosak, de szerintem nem valók családi kutyának, inkább arra amire eredetileg használták őket... Itt az oldalon is mennyi beagle-s gazda ír a problémáival, sokszor több, mint az összes más fajta...
2009. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!