Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam másfél éves. Nagyon...

Kisfiam másfél éves. Nagyon szereti az állatokat. Szeretnénk neki venni egy kutyát (beagle), hogy együtt nőjenek fel. Szerintetek nem korai még?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy én még várnék picit.A beagle fél év mulva már elég erős lesz ahoz,és nagy(tudom hogy nem nagy testű kutya,de elég "massziv")viszont a fiad még csak két éves,játékból feldöntheti,megkaparthatja a kis arcát,hisz abban a korban a kutya még kölyöknek számit.Plusz nem biztos hogy annyira meg lehet értetni egy másfél évessel hogy a kutya az nem játék.
2010. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyus fajtáján gondolkozzatok még. :) A beagle egy cukinak kinéző, de iszonyatos energiával rendelkező kutya, ami azt jelenti, hogy hihetetlen sokat kell vele foglalkozni, nagyon nagy a mozgásigénye. Egy egy éves gyerek mellett ha még ez is belefér (nálunk kertben van, iskolába jár, de így is rosszcsont) akkor még egy fél év és hajrá. :)
2010. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Egy másfél éves még kicsi a kutyához, pláne egy beagle-hez, rettentő rosszak tudnak lenni :) De egyébként sem vennék másfél évesnek, kicsi ő még hozzá, ráértek még ilyennel.
2010. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kicsi még a fiad 1 kiskutyához és a Beagle sztem nem a legjobb választás lenne.Egy energiabomba,nem egy nyugodt természet,kissé makacs,határozott nevelés szükséges hozzá.

Kicsit még várjatok 0.5-1 évet(inkább 1-et)és tavasszal vegyetek kutyát,addigra a fiad is nagyobb lesz.Sztem más fajtában gondolkodjatok.

2010. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is tavasszal jobb lenne, könnyebb akkor a kiskutyával is, mint télre. Én a labradort vagy a golden retrievert javaslom, azok igazi emberbarát kutyák, bár nagyobbak, de nagyon jól nevelhetők és imádják a gyerekeket.
2010. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
81%

Szia!


Hadd védjem meg a beaglet! Nekünk 1,5 éves beaglenk van. nagyon nyugodt, szófogadó kutya. A 2 éves gyerekek nyúzzák, belenyúlnak a szájába. A kutya még csak meg sem mordul. Igaz, hogy egy éves koráig nagyon szigorúan neveltük, és mivel hajlamosak a "kelekótyaságra", szükség van egy erős akaratú, szigorú "falkavezérre", akinek minden parancsát teljesíti. De mindent összevetve a beagle való gyerek mellé, mert én ennél szelídebb és nyugodtabb kutyát nem láttam. Annyi, hogy nem kell a gyereket a kutyával egyedül hagyni, de szerintem ez minden kutyára igaz.

2010. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi is most készülünk kutyát venni (egy hete született, kb. 6 hét múlva hozzuk el). Én is a labradort ajánlanám, ahogy utánanéztem ezt ajánlják leginkább gyerek mellé, nézz utána a neten. Az én lányaim 3 és 1 évesek.
2010. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11:14-esnek.Azt ne felejtsd el,hogy nálatok előbb volt a kutya,volt elég időtök keményen foglalkozni vele,ami sokat számít.Náluk fordítva lenne,ami nem túl szerencsés.
2010. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsi ,most látom,hogy rosszat írtam.
2010. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10:37-es vagyok.Volt előtte kutyátok?Neked v. a férjednek?Vagy első kutya lenne?
2010. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!