Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtára illik a...

Milyen kutyafajtára illik a lentiek, felsoroltak között? Van, létezik ilyen kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nagyon szeretnék egy kutyust ami megfelel a lentiek alapján,legalább nagy részben.Van ilyen kutya?

- Nagy mozgásigényű

- szép küllemű,pompás kaliberű

- nagyon intelligens fajta

- szinte minden kutyás sportnak megfelel

- nem beteges,túl szaporított

- gyerekszerető

- más állattal könnyen össze szoktatható

- Terelő,juhász kutya

- Könnyen tanul,gazdájához hűséges

- kis-közép vagy közép termetű

- lakásba is tartható

A válaszokat előre is köszönöm,a normális válaszokat!


2011. okt. 29. 18:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%

19:15. A b.collie tényleg nem való lakásba. Mi ezen a meglepő??

Olvass utána.

Szerintem németjuhászt is vehetsz, vagy dobermant.

2011. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Igaza van szerintem, az előzőnek, mert farmokra lett kitenyésztve, lehet hogy megvan lakásban, de igazán jól csak nagy területen érzi jól magát. Nem értem sok embert miért kell lefikázni a másikat! Inkább tenyésztőt kérdezz kedves válaszoló!
2011. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
Kedves válaszoló a tenyésztők többsége is főként bent tartja. Látogass el néhány oldalra és nézd meg a képeket :)
2011. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
Sheltie, border collie, ausztrál juhászkutya, bearded collie. Mindegyikre megfelelnek a feltételeid.
2011. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!Még gondolkodom melyik kutya illene nekem :D A lemozgatásával nem lenne gond,mivel minden nap megyek lovagolni egy nagyon nagy tisztásra,azért szeretnék terelő,juhász kutyát mert nagyon tetszenek ahogy "bekerítnek"valamit vagy valakit és a legtöbb terelő,juhász kutyának gyönyörű testfelépítése van.Szeretnék vele sportolni,túrázni,frizbizni,stb.Lakásban szeretném tartani,de nem kínozni szegényt,de úgy vélem hogy naponta 4 szeri séta,kutya suli,túrázások,futtatások(lovaglás közben) elég neki illetve szellemileg is lefárasztva :tanulás,játékok,sportok!Sok fajta kutyus tetszik a felsoroltak közül mint pl: Mudi,Collie,selti stb...Majd utána nézek a fajtának,Miden esetre köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 29. 19:54
 16/21 A kérdező kommentje:
A német juhász,Doberman nem közép termetű kutya,ha jól tudom,és nagyon makacsak is,egyébként van már egy Ausztrál juhász kutyám!imádom!Megkérdezek majd tenyésztőket is,bár egyértelmű hogy aszt ajánlja amit tenyészt nem igaz?!?A border Collin gondolkozom,idáig az fogott meg legjobban,bár ha semmilyen körülmények között nem való lakásba akkor nem tudom...még rá érek :)Azért köszöntem a válaszaitokat!:D
2011. okt. 29. 20:00
 17/21 A kérdező kommentje:
Azért kell terelő,juhász kutya mert egy tetszik ahogyan bekerít és terel egy másik jószágot,kettő meg iszonyú gyönyörűek szerintem,persze másnak lehet hogy más kutya a szebb,még a vizsla is tetszik,bár vadász kutya de szép és aranyos a pofija is :) első sorba juhászkutyák érdekelnek,meg még esetleg a vadász kutyák.(Volt Beaglem meg erdélyi kopóm is:)
2011. okt. 29. 20:06
 18/21 anonim ***** válasza:
58%
Én is a border collie-t tudnám ajánlani ha ezek a tulajdonságok tetszenek Neked egy kutyánál. Nekem is ilyen fajta kutyám van és lakásban tartom, eddig nem volt ezzel baj. Nagy a mozgásigénye, de ahogy olvasom ez Nálad nem lesz gond.
2011. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
border collie-t vegyél az a legjobb kutyu igazi kis bandita kendőt kötsz a nyakára ő lesz a helyi kemény amugy lakásban is elvan csak sok a mozgásigénye de mint mondtad ha lovagolsz meg leviszed sokat akkor nem gond neki a kis tér sem meg amugy is szeret a gazdi közelében lenni de jol fáraszd le mer hiperaktiv kicsit :d
2013. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 trolll 2000 válasza:
Shi-czu, bár kicsit agresszív, kisebbség komplexusa van.. (igen, a kutyáknál is van ilyen)
2018. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!