Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom elérni, hogy a...

Hogy tudom elérni, hogy a helyén maradjon?

Figyelt kérdés
5 hónapos kutya, el tudom küldeni a helyére ha én is oda megyek + jutifalat, de amint eljövök onnan, a kutya is jön, nem marad a helyén..help
2011. okt. 31. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
:S
2011. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A marad-ot fokozatosan kell megtanítani. Mellette maradsz és lassan növeled a távolságot a kutyától. Ha felkel, visszafekteted. Onnan elhívni nem szabad. Mindig Neked kell odamenni, megdicsérni és feloldani, vagyis elengedni a helyéről. A helyedre és a marad két különböző feladat megtanulása a kölyöknek.

A helyre küldést meg erősítheted, hogy ott kapja az ennivalóját, ha odamegy, ott várja egy darabka jutalomfalat.

2011. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a 'marad' utasítást kell alkalmaznom, miután a helyére küldtem?
2011. okt. 31. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:
ő még egy nagyon pici kutya szerintem. a fegyelmező munka ráérne még neki. Ilyenkor játékosan az ül, fekszik, hozzám, stb.
2011. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vedd külön a kettőt. A küldést és a maradot. A nehezebb a marad lesz. Odamész vele, lefekteted és marad! Nem hagyod ott, hanem kis távolságban megállsz. ha először akár két percet is kibír, odamész, megdícséred, jutalmazod és veled együtt elmentek onnan.Soha ne hívd el, ha marad a vezényszó.Előbb növeld az időt. Aztán a távolságot rövidebb idővel kezdve. Nem megy egy ilyen fiatal kutyánál pár nap alatt. Türelem , az kell, de meg lesz az eredménye.
2011. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor jutalmazd amikor már lefeküdt, megnyugodott a helyén és fokozatosan told ki a jutalom és teljesítés közötti időt+ úgy add, vagy dobd oda a jutalmat, hogy ne tudja tőled jön....a hely jutalmat terem:)
2011. okt. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!