Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ismeri a BARF módszert...

Ki ismeri a BARF módszert hogyan használjátok, és mik a tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Itt olvastam először a BARF etetési módszerről és szeretnék többet megtudni róla. PL azt hogy konkrétam milyen húst, és húsos csontot eetnek, és mindent ami érdekes lehet.
2009. máj. 6. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Én voltam aki megemlítette a BARF-ot.

Mint írtam 10 éve etetem így a kutyáimat, a belga 16 éves és vígan ugrál.

Tehát akkor a BARF-ról.

A lényege, hogy a kutya csak nyers táplálékot kap. Húst(színhúst és belsőséget), csontot és zöldségeket.

Semmi vitamin kiegészítés, csak zöldkagyló (én porban keverem darálthúshoz) és olajok (halolaj, olíva egy kanállal naponta)

A táplálék felnőtt kutyánál a testsúly 2 %-a.

Nem kap sertést és vadat.

Ebből 40 % husoscsont (farhát nyak, marha szegy, oldalas) 30% hús (csirke marha, birka, nyúl) és 30 % zöldség-gyümölcs (reszelve répa, cukkini, alma, banán...)

Egy héten egyszer/kétszer a színhús helyett belsőség (máj, szív vese)

Ez egy 25 kilós kutyánál napi 20 deka csontos hús, 15 deka színhús, és 15 deka zöldség. (Árban nem drágább mint egy prémium táp)

A neten német és angol nyelven nagyon sok infó van, rengetegen etetik így a kutyáikat.

Szép a szőrük, semmi szaguk

[link]

[link]

2009. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenféle zölgség gyömölcs mehet (tudom a v.hagyma meg a szöllő az tabu). Ez egy 70 kg-os kutánál gondolom jóval többe kerül, ha a súlyának két%-a az akkor neki 1.4 kg naponta. Hát akkor az úgy elég sokba kerül, és hogy van az h nem több a kaka? Tudom mert többet megemészt, de amíg a tápból kell 70-80 dkg/nap akkor így gyakorlatilag a duplája. Érdekel egyébként a módszer, csak angolbol nem vol túl jó. Tudsz mondani egy konkrét receptet olyat amit az írednek adsz, ő is óriás mint az enyém.
2009. máj. 6. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A nagy kutyánál ugyanez a recept.

Egyébként nem olyan drága, én csak 800 Ft alatti dolgokat adok nekik. A farhát, oldalas, nyak 200-400 Ft, a husosabb részek, belsőség 400-800. A zöldség mondjuk 200 Ft.

Tehát 70 kilónál ez 56 deka csontos hús, ~150 Ft 42 deka hús ~250 Ft 42 deka zöldség 80 Ft napi 500 Ft.

Persze nem dekázok (nem darabolom a farhátat) az egyik nap több, másik nap kevesebb. Heti adagot szoktam kimérni.


Az ír gyümölcsevő, neki a jutalomfalat is alma, eszik szőlőt is, paradicsomot, barackot, mindent.

2009. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

csak a németek és az angolok nem annyi pénzből tartják a kutyáikat és minőségi hozzávalókat tudnak venni...


én nem hiszen hogy olyan nagyon jó ötlet nyers húst adni a kutyának....de ez magánvélemény.

2009. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Én az almánál mondtam le végleg erről a "fantasztikus" találmányról. Közismert tény (és ezt nem a kutyaeledel-gyártók állítják), hogy az alma levele/szára mérgező a kutyára, nagyobb mennyiségben komolyabb problémát is okozhat. A kutya pedig nem gyümölcsevő, hanem elsősorban húsevő. Növényi alapanyagokra kis mértékben van csak szüksége, de azt se gyümölcsökből szerzi be. Bár van aki saját baromságát kiterjesztve "vegetáriánus" módon tartja a kutyáját, azaz 0 húst ad neki. Ehhez képest a BARF étrend tökéletes. Ki lehet próbálni ha valakinek van rá elég pénze/ideje az összeállításra, bár én nettó baromságnak tartom, hiszen ugyanazt kapja meg a kutya ami egy prémium tápban megtalálható, és ami mellé lehet adni a kutya számára fogyasztható maradékot kiegészítésként, hogy szívesebben egye (bár az én kutyáimnak soha nem volt ilyen gondja, magában is szívesen eszik a száraz tápot).
2009. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a 2011 08 kutya szövetség magazinban van róla egy cikk, hosszan, részletezve
2011. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!