Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugatják meg a kutyák a...

Miért ugatják meg a kutyák a postásokat? Azért vagyok rá kíváncsi mert nem csak nálunk Magyarországon, hanem külföldön is észrevettem, hogy a kutyák megugatják a postásokat.

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nekünk még anno a biosz tanárnőnk azt mndta, mert sok szag keveredik rajtuk Sztem ez nem lehet az oka. Az én elméletem: valaki közelít a kutya felségterületéhez...erre a kutya akcióba lendül, ugat, mire az a valaki elmegy. Így megtanulja, hogyha ugat rá, akkor elmegy. Ja, és az is megfigyelhető, hogy mindig ugyankkor jön a postás, már számít rá a kutya, nem éri meglepetéssel, de ha folyamatosan elugatja, nem merészkedik a területére. Ezt csak az én agyam szülte, mondjuk biztos gondoltak már mások is erre/hasonlóra. De engem is érdekel, mit gondolnak mások erről a szituról, egyéb vélemény?
2009. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2009. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
A mentősöket még a postásoknál is gyakrabban kergetik a kutyák, mert nekik pluszban még gyógyszerszaguk is van.
2009. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűen a postás gyanúsan motoszkál az ajtó vagy kapu környékén, és valóban rengeteg szag keveredik rajta
2009. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
A mi kutyánk nem csak a postást ugatja meg hanem mindenkit aki elmegy a kerítésünk előtt. Ő ilyen ugatós fajta :D
2009. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Ez egy örök rejtély számomra is.

De a "sok szag keveredik rajta" elmélet talán közel áll az igazsághoz.

2009. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszoló véleményén osztozok én is. nem kell ahhoz postásnak lenni hogy egy kutya megugasson
2009. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszenek a válaszok de azért szivesen fogadom a többi véleményt is. Én amúgy a "genetikára" gondoltam, mert van olyan kutya aki az idegeneket nem ugatja meg, csak a postást
2009. máj. 7. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!