Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi van? Ez szabálysértés?

Most mi van? Ez szabálysértés?

Figyelt kérdés
kb.5 hónapja fogatam örökbe egy kutyát és tegnap derült ki hogy nincs chipje. Nem elég az hogy azt mondtak hogy 8 ezer lessz ivartalanítással és mikor elhoztam 8 ezer volt csak a kutya és ráadásul még beteg is volt és alul táplált (13kg volt most meg 26 és van még mit felszednie) és tegnap sétáltattam és jööttek a menhely önkéntesei hogy be kellene chippeltetni hátha elszökik. Ha jól tudom nem lehet chip nélkül még elajándékozni sem kutyát.
2011. nov. 3. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem így van.

A chip nem kötelező (sajnos).

Merre laksz? Sok helyen van most ivartalanítási akció és pl. a chipet is 2500Ft-ért ültetik be (regisztrálással együtt ennyi)...

2011. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó ideje egyedi azonosító nélkül nem cserélhet gazdát a kutya. A menhelynek kötelessége lett volna chipelni.

Van szerződésetek az örökbefogadásról? Mert az bizony egy korrekt menhelynél készítenek.

2011. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A chip igenis kötelező 2010. júniusa óta.


(2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minõsülõ más módon átruházni kizárólag az állatot

azonosító elektronikus transzponderrel (bõr alá ültetett mikrochip) történõ megjelölése után lehet. Amennyiben

a jelölésre használt transzponder nem felel meg a 11784 ISO-szabványnak vagy a 11785 ISO-szabvány A. mellékletének,

az állattartónak a hatósági ellenõrzés idõpontjában biztosítania kell a transzponder leolvasásához szükséges

eszközt.


Forrás: [link]

2011. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem kaptam semmilyen szerződést és nem is szóltak semmitse arról hogy a kutya beteg rádásül fertöző majdem meghalt a másik kutyám
2011. nov. 3. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg menhelyről fogadtad örökbe, akkor kötelességük oltva, chippel ellátva, egészségesen adni. Ha sintértelepről (ahol elaltatják a kutyákat néhány hét múlva), akkor nem!
2011. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Honnan fogadtad örökbe?
2011. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
herosztól de azt inkább nem szeretném megmondani melyik vároból
2011. nov. 3. 17:50
 8/8 Akiteki ***** válasza:
8 ezerért árulják a menhelyes kutyákat? Nem semmi!
2011. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!