Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 20kg-os kutyát hogyan...

Egy 20kg-os kutyát hogyan tudok kivinni repülővel Angliába? Mi kell hozzá? És kb mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Árat nem tudok mondani de azt hiszem hogy neked olyan 10.000Ft-ot kell majd fizetned érte. Kell hozzá az oltási könyv illetve egy állatútlevél és lennie kell egy papírnak amit a dokit lepecsétel hogy a kutya mehet. Ez a pecsét 2-3 napig érvényes. Ha jösszi vissza egy külföldi dokival is le kell pecsételtetni.

De nem vagyok benne biztos hogy vissza felé is kell deo odafelé biztosan!

2011. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

első válaszoló vagyok


Ja és persze kell egy olyan műanyag szállítóketrec a kutyának.

2011. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

január 1 után tudod már csak kivinni a kutyát. Különben titter vizsgálat kell és az 6 hónap karantén tehát már felesleges elkezdeni.

Kell chipp, útlevél,belső élősködők elleni kezelésnek az igazolása.

Repülővel elég drága cargo céggel kb 200 ezer forint. Ha olyan géppel megy amin ti is rajta vagytok akkor pár 10 ezer (ezt nem tudom mi eddig csak kocsival és cargo céggel vittünk kutyát Angliába) Ha tudtok várni akkor márciusban lesz a Crufts és biztos találtok kutyás fuvart akik elvinnék kocsival..

2011. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:

[link]

Az országonkénti sajátosságoknál minden le van írva.

A pontos árak pedig légitársaságonként változnak. A MALÉV pl. túlsúly árban viszi

[link]

"Túlsúlydíjak


Ha a feladott poggyász súlya túllépi a megengedett keretet, túlsúlydíjat kell fizetni:


Európán belül: 2500 HUF/kg budapesti kiindulás, illetve 10 EUR/kg nem budapesti kiindulás esetén"

A súlyt a ketreccel együtt mérik, a ketrecnek akkorának kell lennie, hogy a kutya felállva se verje be a fejét.

Ketreccel együtt kb. 25 kiló lesz a kutya, akkor 62500 Ft. Számold még hozzá, hogy egy ilyen boxot kb. 40 ezerért tudsz venni. A titer 10 ezer volt tavaly, az igazolás további 3 ezer és az útlevél asszem 6 ezer. Ja, még jelenleg él, hogy 6 hónapig nem teheti ki a lábát a kertből. (Mondjuk arról ötletem nincs, hogy ezt hogy ellenőrzik az angol vámosok.) Így aztán tényleg január lesz, és akkor már állítólag elég lesz útlevél is neki.

Jó utat!

2011. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgyis csak jövőre tervezem a kimenetelt :D
2011. nov. 3. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!